ساعات کاری پنج شنبه ها برای کارگر چند ساعت است؟

 سلام! وقت بخير ! كارفرما بابت تعطيلي روزهاي پنجشنبه ساعات كار روزانه را 8.75 تعيين كرده است. آيا به ازاي هر پنجشنبه كه تعطيل رسمي باشد (كه مقارن ميشود با تعطيل قراردادي كه قبلا ساعت موظفي آن بر باقي روزهاي كاري سرشكن و موجب افزايش ساعت كار روزانه به 8.75شده است)  نبايد كارفرما يك روز كاري ديگر را بابت جبران اين تعطيلي رسمي براي كارگران،تعطيل نمايد؟ همچنين با توجه به تعيين 8.75 ساعت كار روزانه،آيا براي تعطيلات رسمي غير از جمعه كارفرما مي بايست 8.75 ساعت كار عادي لحاظ نمايد يا 7.33 ساعت؟ با تشكر و سپاس ؟ 

 

بله صحبت شما درست است یک کارگر باید در هفته ۴۴ ساعت کار کند که اگر پنجشنبه و جمعه کار نکند روزانه همین حدود ۸ ساعت و ۷۵ صدم ساعت می‌شود اما اگر پنجشنبه تعطیل رسمی باشد چون طبق قانون پنجشنبه جز روزهای کاری می باشد باید ساعات کاری آن از ۴۴ ساعت که حذف شوند و بنابراین باید یا یک روز دیگر کسر شود و یا اینکه ساعت کاری آن از ساعت کاری هفته کم گردد.  بابت تعطیل رسمی غیر از جمعه به نظر من باید ۷ ساعت و ۳۳  درست ساعت از ساعت کاری کم کند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر