ساعات کاری پنج شنبه ها برای کارگر چند ساعت است؟

 سلام! وقت بخير ! كارفرما بابت تعطيلي روزهاي پنجشنبه ساعات كار روزانه را 8.75 تعيين كرده است. آيا به ازاي هر پنجشنبه كه تعطيل رسمي باشد (كه مقارن ميشود با تعطيل قراردادي كه قبلا ساعت موظفي آن بر باقي روزهاي كاري سرشكن و موجب افزايش ساعت كار روزانه به 8.75شده است)  نبايد كارفرما يك روز كاري ديگر را بابت جبران اين تعطيلي رسمي براي كارگران،تعطيل نمايد؟ همچنين با توجه به تعيين 8.75 ساعت كار روزانه،آيا براي تعطيلات رسمي غير از جمعه كارفرما مي بايست 8.75 ساعت كار عادي لحاظ نمايد يا 7.33 ساعت؟ با تشكر و سپاس ؟ 

 

بله صحبت شما درست است یک کارگر باید در هفته ۴۴ ساعت کار کند که اگر پنجشنبه و جمعه کار نکند روزانه همین حدود ۸ ساعت و ۷۵ صدم ساعت می‌شود اما اگر پنجشنبه تعطیل رسمی باشد چون طبق قانون پنجشنبه جز روزهای کاری می باشد باید ساعات کاری آن از ۴۴ ساعت که حذف شوند و بنابراین باید یا یک روز دیگر کسر شود و یا اینکه ساعت کاری آن از ساعت کاری هفته کم گردد.  بابت تعطیل رسمی غیر از جمعه به نظر من باید ۷ ساعت و ۳۳  درست ساعت از ساعت کاری کم کند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر