ساعات کاری پنج شنبه ها برای کارگر چند ساعت است؟

 سلام! وقت بخير ! كارفرما بابت تعطيلي روزهاي پنجشنبه ساعات كار روزانه را 8.75 تعيين كرده است. آيا به ازاي هر پنجشنبه كه تعطيل رسمي باشد (كه مقارن ميشود با تعطيل قراردادي كه قبلا ساعت موظفي آن بر باقي روزهاي كاري سرشكن و موجب افزايش ساعت كار روزانه به 8.75شده است)  نبايد كارفرما يك روز كاري ديگر را بابت جبران اين تعطيلي رسمي براي كارگران،تعطيل نمايد؟ همچنين با توجه به تعيين 8.75 ساعت كار روزانه،آيا براي تعطيلات رسمي غير از جمعه كارفرما مي بايست 8.75 ساعت كار عادي لحاظ نمايد يا 7.33 ساعت؟ با تشكر و سپاس ؟ 

 

بله صحبت شما درست است یک کارگر باید در هفته ۴۴ ساعت کار کند که اگر پنجشنبه و جمعه کار نکند روزانه همین حدود ۸ ساعت و ۷۵ صدم ساعت می‌شود اما اگر پنجشنبه تعطیل رسمی باشد چون طبق قانون پنجشنبه جز روزهای کاری می باشد باید ساعات کاری آن از ۴۴ ساعت که حذف شوند و بنابراین باید یا یک روز دیگر کسر شود و یا اینکه ساعت کاری آن از ساعت کاری هفته کم گردد.  بابت تعطیل رسمی غیر از جمعه به نظر من باید ۷ ساعت و ۳۳  درست ساعت از ساعت کاری کم کند.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر