شرایط بیمه ای و کاری پیک های موتوری

 سلام وعرض ادب! قصد راه اندازی پیک موتوری دارم . می خواهم قوانینی که باید رعایت کنم را کامل بدونم . همچنین حقوقی که باید بین مشتری . کارمند و کارفرما اجرا بشه رو بدونم . ممنون میشم راهنمایی کنید . مطالب داخل نت پراکنده هستند. قوانین مربوط به نفراتی که می خواهم در پیکم کار کنند ! مثلا بیمه الزامی است ؟ اتفاقاتی که بین مشتری و کارمند می افتد ما را هم درگیر میکنه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که آنقدر قوانین زیاد است که نمی‌توانم در چند خط برای شما بگویم و  نه شما یک دفعه می توانید یاد بگیرید.  حتما از ابتدا حق بیمه پرداخت کنید و مهم‌ترین نکته‌ای که به شما می‌گویم این است که شما بابت معاینات بدو استخدام و معاینات سالیانه کارگران تان به هیچ وجه کوتاهی نکنید . در صورتی که بعد از چند ماه یا چند سال به دلیل بیماری از کار افتاده کلی شوند جریمه از شما گرفته می‌شود که تا سال های سال اثرش برای شما باقی می ماند . بنابراین حتماً معاینات شان را جدی بگیرید و همچنین ایمنی محیط کار را رعایت کنید چون طبق ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی  اگر حادثه ای برایشان اتفاق بیفتد تامین اجتماعی یقه شما را می‌گیرد . کسانی که استخدام می کنید از نظر تحصیلات و شخصیت ، استاندارد حداقلی را داشته باشند چون در صورتی که آسیبی به مشتریان تان بزنند شما در کنار کارمند تان مقصر خواهید بود.  توصیه می کنم حتما در یک پیک موتوری قدیمی چند مدت حضور داشته باشید و با کارفرمای آنها مشورتی داشته باشید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر