شرایط بیمه ای و کاری پیک های موتوری

 سلام وعرض ادب! قصد راه اندازی پیک موتوری دارم . می خواهم قوانینی که باید رعایت کنم را کامل بدونم . همچنین حقوقی که باید بین مشتری . کارمند و کارفرما اجرا بشه رو بدونم . ممنون میشم راهنمایی کنید . مطالب داخل نت پراکنده هستند. قوانین مربوط به نفراتی که می خواهم در پیکم کار کنند ! مثلا بیمه الزامی است ؟ اتفاقاتی که بین مشتری و کارمند می افتد ما را هم درگیر میکنه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که آنقدر قوانین زیاد است که نمی‌توانم در چند خط برای شما بگویم و  نه شما یک دفعه می توانید یاد بگیرید.  حتما از ابتدا حق بیمه پرداخت کنید و مهم‌ترین نکته‌ای که به شما می‌گویم این است که شما بابت معاینات بدو استخدام و معاینات سالیانه کارگران تان به هیچ وجه کوتاهی نکنید . در صورتی که بعد از چند ماه یا چند سال به دلیل بیماری از کار افتاده کلی شوند جریمه از شما گرفته می‌شود که تا سال های سال اثرش برای شما باقی می ماند . بنابراین حتماً معاینات شان را جدی بگیرید و همچنین ایمنی محیط کار را رعایت کنید چون طبق ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی  اگر حادثه ای برایشان اتفاق بیفتد تامین اجتماعی یقه شما را می‌گیرد . کسانی که استخدام می کنید از نظر تحصیلات و شخصیت ، استاندارد حداقلی را داشته باشند چون در صورتی که آسیبی به مشتریان تان بزنند شما در کنار کارمند تان مقصر خواهید بود.  توصیه می کنم حتما در یک پیک موتوری قدیمی چند مدت حضور داشته باشید و با کارفرمای آنها مشورتی داشته باشید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر