اصلاح لیست بیمه تامین اجتماعی

 با سلام !عنوان شغلی اینجانب در لیست ارسالی به بیمه تامین اجتماعی طی سالهای 80 الی 89  کارمند ذکر گردیده که جهت استفاده از مزایای مشاغل سخت و زیان آور مورد قبول تامین اجتماعی نمی باشد و از طریق اداره کار اقدام کرده ام که اداره کار کارفرما را مکلف به اصلاح عنوان شغلی نموده که با توجه به گذشت چندین سال از موضوع انجام این امر برای کارفرما ممکن نیست و تامین اجتماعی نیز تغییر لیست بیمه را قبول نمی کند.  حال برای اصلاح عنوان شغلی از چه طریقی میتوانم اقدام نمایم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق قانون اگر اداره کار رای در این زمینه به نفع شما صادر کند تأمین اجتماعی باید لیست عنوان شغلی را صورت اصلاح شده از کارفرما بخواهد و حق بیمه جدید را متناسب با عنوان شغلی جدید از ایشان بگیرد . ولی واقعیت این است که تامین اجتماعی اصلاً اهمیتی به رای اداره کار نمی‌دهد و تنها راهی که در این زمینه برای شما مقدور است این است که به دیوان عدالت اداری شکایت کنید تا بتوانید حین زمینه رای مثبت بگیرید . فرایند شکایت به دیوان عدالت اداری بین ۶ ماه تا یک  سال طول می‌کشد و اگر شعبه تامین اجتماعی برای مذکور اعتراض هم بزنند ممکن است تا دو سال هم طول بکشد .بنابراین تنها راه دیوان عدالت اداری است هر راه دیگری که توسط افراد به شما پیشنهاد کردن اشتباه است و کاربردی ندارد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر