آیا با داشتن کد کارفرمایی می توان حق بیمه پرداخت کرد؟

 سلام خسته نباشی! ببخشید بنده کد کارفرمایی یک نانوایی داشتم ولی برای کارفرمایی خودم واریز نمی‌کردم .آمدم در یک کارگاه به عنوان یک کارگر ساده مشغول بکار شدم . حالا بعد از دو سال صاحب کارگاه میگه من میخواستم بیمه ات کنم ولی چون کد کارفرمایی داری نتوانستم بیمه ات کنم .آیا من میتوانم شکایت علیه این صاحب کارگاه کنم که شاهد هم دارم که گفته بود دستی بهت میدمش که خودت واریز کنی بیمه را ولی نداد.من 24 ساعت هم نگهبانی هم  کار با حقوق 2500 از 2/4/98 کار کردم. تور رو خدا حالا باید چکار کنم ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که  می‌توانید علیه صاحب کارگاه شکایت کنید  و رای بگیرید . البته ایرادی که ایشان گفتند درست بوده است ولی می تواند قابل حل باشد و شما باید کد کارفرمایی نانوایی تان را حذف می کردید ولی در هر صورت می‌توانید از وی شکایت کنید. باید رای بگیرید و رای مربوطه را به تامین اجتماعی برده و درخواست اجرای آن را بدهید. در صورتی که تامین اجتماعی ایراد بگیرد با  باطل کردن کد کارفرمایی تان سابقه بیمه تان قابل تایید خواهد شد. البته حق بیمه باید به حساب سازمان تامین اجتماعی پرداخت گردد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر