کارفرما چند درصد در زمینه کاهش بینایی کارگر مقصر است ؟

 ضمن عرض سلام و خسته نباشید ! خدمتتون عرض نمایم من یک کارگاه تراشکاری دارم . چند روز پیش یکی از کارگرها ا ز وسیله ای که چندین بار به او تذکر داده شده که استفاده نکند متاسفانه از آن وسیله استفاده نموده و از عینک هم استفاده نکرده و باعث شده که چشم چپش دچار پارگی آب مروارید شود و کارش به عمل جراحی کشیده و پزشک مربوطه مجبور شده واسش لنز کار بگذارد.  حال از جنابعالی تقاضا دارم بنده کارفرما چقدر مقصر هستم و بابتش باید چقدر خسارات بدهم ؟ متاسفانه بیمه حوادث هم ندارم ! اگر راهنمایی فرمایید بی نهایت ممنونم ؟

اینکه شما چقدر مقصرید بستگی به شرایط محیط کار دارد و اینکه کارشناس اداره کار یا کارشناس دادگستری چند درصد شما را مقصر بداند .معمولا بابت آب مروارید دیه تعیین می‌شود و بعید می‌دانم که اگر جراحتی به وجود نیامده باشد یا آسیبی که منجر به خونریزی شده باشد پیش نیامده باشد دیه تعیین شود چون طبق قانون جدید که اسفند ۱۳۹۹ صادر شده است اعمال جراحی ناشی از حوادث دیگر دیه ندارد و تنها خود حادثه است که دیه دارد . دیه در این مورد وقتی تعیین می شود که کاهش بینایی برایش به وجود آمده باشد . با توجه به میزان کاهش بینایی، دیه  ایشان مشخص میشود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر