کارفرما چند درصد در زمینه کاهش بینایی کارگر مقصر است ؟

 ضمن عرض سلام و خسته نباشید ! خدمتتون عرض نمایم من یک کارگاه تراشکاری دارم . چند روز پیش یکی از کارگرها ا ز وسیله ای که چندین بار به او تذکر داده شده که استفاده نکند متاسفانه از آن وسیله استفاده نموده و از عینک هم استفاده نکرده و باعث شده که چشم چپش دچار پارگی آب مروارید شود و کارش به عمل جراحی کشیده و پزشک مربوطه مجبور شده واسش لنز کار بگذارد.  حال از جنابعالی تقاضا دارم بنده کارفرما چقدر مقصر هستم و بابتش باید چقدر خسارات بدهم ؟ متاسفانه بیمه حوادث هم ندارم ! اگر راهنمایی فرمایید بی نهایت ممنونم ؟

اینکه شما چقدر مقصرید بستگی به شرایط محیط کار دارد و اینکه کارشناس اداره کار یا کارشناس دادگستری چند درصد شما را مقصر بداند .معمولا بابت آب مروارید دیه تعیین می‌شود و بعید می‌دانم که اگر جراحتی به وجود نیامده باشد یا آسیبی که منجر به خونریزی شده باشد پیش نیامده باشد دیه تعیین شود چون طبق قانون جدید که اسفند ۱۳۹۹ صادر شده است اعمال جراحی ناشی از حوادث دیگر دیه ندارد و تنها خود حادثه است که دیه دارد . دیه در این مورد وقتی تعیین می شود که کاهش بینایی برایش به وجود آمده باشد . با توجه به میزان کاهش بینایی، دیه  ایشان مشخص میشود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر