آیا خرید سابقه بیمه برای بازنشستگی سودمند است؟

 دوستی به صورت تلفنی از من سوال پرسیده است که ۵۰ سال سن دارند و ۱۷ سال سابقه بیمه و می خواهند خدمت سربازی شان را بخرند تا زمانی که ۶۰ ساله شدند با ۲۹ سال سابقه بازنشسته شوند. سوال من این است که اگر با ۶۰ سال سن بخواهند بازنشسته شوند آیا ۲۹ سال سابقه با ۲۷ سابقه برای ایشان تفاوتی دارد که خدمت سربازی را بخرند یا نه ؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که بله تفاوت دارد. معمولاً میانگین دو سال آخر محاسبه می‌شود که احتمالا در آن زمان میانگین ۵ سال آخر محاسبه می‌شود و در تعداد سنوات بیمه پردازی ضرب می شود و اگر سابقه کمتر از حداقل حقوق همان سال باشد تا آن میزان افزایش می‌یابد . معمولاً در افزایش هایی که در به روز رسانی حقوق انجام می شود سابقه یکی از فاکتورهای مهم است و هرچه سابقه بیشتر باشد میزان افزایش سالیانه بیشتر خواهد بود . بنابراین توصیه من این است که هر چه می توانی سابقه کار را بیشتر کنیم و سابقه خدمت سربازی چون تنها ۷ درصد حقوق توسط شما پرداخت می شود به نظر من بسیار مقرون به صرفه است و مبلغ قابل قبولی خواهد بود و سابقه اش سودمند خواهد بود.


 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر