آیا خرید سابقه بیمه برای بازنشستگی سودمند است؟

 دوستی به صورت تلفنی از من سوال پرسیده است که ۵۰ سال سن دارند و ۱۷ سال سابقه بیمه و می خواهند خدمت سربازی شان را بخرند تا زمانی که ۶۰ ساله شدند با ۲۹ سال سابقه بازنشسته شوند. سوال من این است که اگر با ۶۰ سال سن بخواهند بازنشسته شوند آیا ۲۹ سال سابقه با ۲۷ سابقه برای ایشان تفاوتی دارد که خدمت سربازی را بخرند یا نه ؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که بله تفاوت دارد. معمولاً میانگین دو سال آخر محاسبه می‌شود که احتمالا در آن زمان میانگین ۵ سال آخر محاسبه می‌شود و در تعداد سنوات بیمه پردازی ضرب می شود و اگر سابقه کمتر از حداقل حقوق همان سال باشد تا آن میزان افزایش می‌یابد . معمولاً در افزایش هایی که در به روز رسانی حقوق انجام می شود سابقه یکی از فاکتورهای مهم است و هرچه سابقه بیشتر باشد میزان افزایش سالیانه بیشتر خواهد بود . بنابراین توصیه من این است که هر چه می توانی سابقه کار را بیشتر کنیم و سابقه خدمت سربازی چون تنها ۷ درصد حقوق توسط شما پرداخت می شود به نظر من بسیار مقرون به صرفه است و مبلغ قابل قبولی خواهد بود و سابقه اش سودمند خواهد بود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر