اشکایت از عدم تایید مرخصی استعلاجی توسط تامین اجتماعی

 با سلام و وقت بخیر! 
همسرم در خرداد سال ۱۴۰۰ در محل کار دچار حادثه شده و مهره تی ۱۲ کمرش شکسته و تا الان در استراحت بودند . از خرداد تا پایان آذر ماه استعلاجی ایشان به تایید شورای پزشکی بیمه تامین اجتماعی رسیده اما سه ماه استعلاجی پایان سال به تایید شورا نرسیده است. ایشان برای این سه ماه تایید نشده باید چه اقدامی انجام دهد تا بیمه ایشان قطع نشود و حقوق این سه ماه را دریافت کند در حالی که پزشک متخصص ایشان این سه ماه رو برای استعلاجی به ایشان لازم دانسته است.عیدی و سنوات ماه های استعلاجی تایید شده و نشده به عهده چه کسی است بیمه یا کارفرما؟با تشکر ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر استعلاجی تایید شورا نشود متاسفانه هیچ راه خاصی ندارد و امکان اعتراض به رای استراحت پزشکی تایید نشده تامین اجتماعی وجود ندارد. حقوق ایشان نیز دیگر توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت نخواهد بود  و بهتر است که مرخصی استفاده کنند یا اینکه کارفرما حق بیمه این دوران را برای وی پرداخت کند هرچند پرداخت حق بیمه برای وی توسط کارفرما ایراد دارد اما در مورد عیدی و سنوات ماهانه استعلاجی تایید شده و تایید نشده همگی برعهده کارفرما می باشد و ارتباطی به تامین اجتماعی یا ارگان دیگری ندارد .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر