اشکایت از عدم تایید مرخصی استعلاجی توسط تامین اجتماعی

 با سلام و وقت بخیر! 
همسرم در خرداد سال ۱۴۰۰ در محل کار دچار حادثه شده و مهره تی ۱۲ کمرش شکسته و تا الان در استراحت بودند . از خرداد تا پایان آذر ماه استعلاجی ایشان به تایید شورای پزشکی بیمه تامین اجتماعی رسیده اما سه ماه استعلاجی پایان سال به تایید شورا نرسیده است. ایشان برای این سه ماه تایید نشده باید چه اقدامی انجام دهد تا بیمه ایشان قطع نشود و حقوق این سه ماه را دریافت کند در حالی که پزشک متخصص ایشان این سه ماه رو برای استعلاجی به ایشان لازم دانسته است.عیدی و سنوات ماه های استعلاجی تایید شده و نشده به عهده چه کسی است بیمه یا کارفرما؟با تشکر ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر استعلاجی تایید شورا نشود متاسفانه هیچ راه خاصی ندارد و امکان اعتراض به رای استراحت پزشکی تایید نشده تامین اجتماعی وجود ندارد. حقوق ایشان نیز دیگر توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت نخواهد بود  و بهتر است که مرخصی استفاده کنند یا اینکه کارفرما حق بیمه این دوران را برای وی پرداخت کند هرچند پرداخت حق بیمه برای وی توسط کارفرما ایراد دارد اما در مورد عیدی و سنوات ماهانه استعلاجی تایید شده و تایید نشده همگی برعهده کارفرما می باشد و ارتباطی به تامین اجتماعی یا ارگان دیگری ندارد .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر