دیه کارگر ساختمانی بر عهده کیست؟

دوستی به صورت تلفنی از من سوالی پرسیده است که ایشان کارگر در یک ساختمان داشته‌اند و پیمانکار بودند و کارگر متاسفانه از طبقه پنجم افتاده است و دست و پاهایش شکسته است سوالی که این دوستمان دارد که آیا به ایشان دیه تعلق می‌گیرد و این که دیه توسط چه کسی باید پرداخت کرد ؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید بگویم که بله به ایشان دیه تعلق می‌گیرد و ایشان از کارفرما و پیمانکار احتمالاً شکایت می کند . در وهله اول کارشناس اداره کار و در وهله دوم کارشناس دادگستری در این زمینه نظر می‌دهند و کارفرما کارگر و پیمانکار را بنا به درصدی مقصر اعلام می‌کند و هر کس اگر رای را قبول قبول کند باید پرداخت کند . معمولاً کارفرما بیمه مسئولیت مدنی دارد و کارفرما میتواند مبلغی را از آن پرداخت کند ولی بعضاً پیمانکارها چنین چیزی را ندارند . توجه داشته باشید که اگر رای را قبول نداشته باشید و به آن رای اعتراض داشته باشید می توانید در شورای حل اختلاف کمیته‌ای سه نفره پنج نفر هفت نفره و نه نفره اعتراض کنید که البته باید هزینه پرداخت کنید ولی به هر حال می‌توان را تا درصدی شکست .

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر