دیه کارگر ساختمانی بر عهده کیست؟

دوستی به صورت تلفنی از من سوالی پرسیده است که ایشان کارگر در یک ساختمان داشته‌اند و پیمانکار بودند و کارگر متاسفانه از طبقه پنجم افتاده است و دست و پاهایش شکسته است سوالی که این دوستمان دارد که آیا به ایشان دیه تعلق می‌گیرد و این که دیه توسط چه کسی باید پرداخت کرد ؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید بگویم که بله به ایشان دیه تعلق می‌گیرد و ایشان از کارفرما و پیمانکار احتمالاً شکایت می کند . در وهله اول کارشناس اداره کار و در وهله دوم کارشناس دادگستری در این زمینه نظر می‌دهند و کارفرما کارگر و پیمانکار را بنا به درصدی مقصر اعلام می‌کند و هر کس اگر رای را قبول قبول کند باید پرداخت کند . معمولاً کارفرما بیمه مسئولیت مدنی دارد و کارفرما میتواند مبلغی را از آن پرداخت کند ولی بعضاً پیمانکارها چنین چیزی را ندارند . توجه داشته باشید که اگر رای را قبول نداشته باشید و به آن رای اعتراض داشته باشید می توانید در شورای حل اختلاف کمیته‌ای سه نفره پنج نفر هفت نفره و نه نفره اعتراض کنید که البته باید هزینه پرداخت کنید ولی به هر حال می‌توان را تا درصدی شکست .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر