آیا کارگاه خانوادگی مشمول مشاغل سخت و زیان آور می شود ؟

 دوستی به صورت تلفنی از بنده سوال پرسیده است که همسرشان شاطر است و آیا می توانند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند. البته در توضیح این موضوع می فرمایند که در دوره‌های زمانی زیادی از این ۲۰ سال فقط خودشان و پدرشان در این شغل مشغول به کار بودند و کارگر دیگری وجود نداشته است؟  

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم نه خیر نمی توانند از قانون ۲۰ ساله شدن مشاغل سخت و زیان آور برای بازنشستگی استفاده کنند چون در دورانی کارگر دیگری وجود نداشته است که شغلشان سخت و زیان آور حساب نمی‌شود و همانند افراد عادی حساب می‌شود و کارگاه خانوادگی حساب می شود و  باید حداقل ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن داشته باشد چون دیگر شرط سنی هم باید داشته باشد و متاسفانه کاری نمی‌توان کرد .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر