محاسبه حق بیمه تامین اجتماعی سال های گذشته با جریمه

 با تشکر از لطف شما . سوالی دیگه داشتم خدمتون! اینکه من از فروردین سال ۸۱ تا پایان اسفند سال ۸۳ تحت بیمه کارگری برادرم در مغازه بزازی کار میکردم . ولی وقتی رفتم سوابق بیمه را آوردم تنها ۷ ماه از این چند سال اون هم  به صورت پراکنده پرداخت کرده است . ایشون متقبل شدند که هزینه بیمه پرداخت نشده را پرداخت کنند . برای شرایط مراحل کارش از کجا پیگیر بشم  و تقریبا ایشون چقدر باید هزینه پرداخت کنند؟

برای این کار شما ابتدا باید در اداره کار از ایشان شکایت کنید و رای مثبت بگیرید . معمولاً اداره کار به سادگی در این زمینه رای می‌دهد . اگر کارفرما قبول داشته باشد اما بعدا تامین اجتماعی هم باید این را قبول کند که در بیشتر مواقع قبول نمی‌کند. اگر رای تامین اجتماعی را قبول نکرد باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید. اگر تامین اجتماعی این رای را قبول کرد بابت حق بیمه هر ماه دو برابر حداقل حق بیمه به نرخ روز محاسبه می شود . مثلاً به نرخ بیمه سال ۱۴۰۰ معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در هر ماه باید پرداخت شود در سال ۱۴۰۱ حق‌بیمه قطعاً بیشتر می‌شود. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر