بیمه تامین اجتماعی خودم را بدهم یا از بیمه پدرم استفاده کنم ؟

 سلام و خسته نباشید ؟! سوالی داشتم از خدمت تان ! من یک خانمی هستم که متارکه کردم . در حال حاضر تحت پوشش بیمه پدرم هستم و ایشون بازنشسته تامین اجتماعی هستند. الان سهم حق بیمه من به حساب پدر واریز میشه  ؟! سوالی که داشتم اینه که :

من سال نود و نه خودم رو بیمه زنان خانه‌دار کردم تا الانم اقساط رو پرداخت کردم . حالا میخواهم بدونم اگر بعد از ده سال بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار به من تعلق گرفت سهم بیمه من از حقوق پدرم کسر میشه؟ و اینکه اگر من از پرداخت مابقی اقساط خودداری کنم احتمالا هر آنچه تا بحال پرداخت کردم برای من سابقه میشه و دیگه به من عودت داده نمیشه  ؟ به نظر شما با توجه به اینکه من شاغل نیستم و پرداخت ماهانه اقساط بیمه برام سخته،  دیگه اقساط رو پرداخت نکنم حق بیمه ای که بعد از مرحوم شدن پدرم بعد از عمر با عزت به من تعلق میگیره کفایت میکنه یا اینکه مقدار حق بازنشستگی بیمه زنان خانه‌دار بیشتره؟ و اینکه من میتونم این حق رو واگذار کنم به شخص دیگری؟واقعاً به کمک و راهنمایی شما نیاز دارم موعد قسط نزدیکه ! من موندم که ادامه بدم پرداخت رو یا دیگه دست نگه دارم . خدا خیرتون بده اگر راهنمایی کنید ؟ 

طبق قانونی که الان وجود دارد بعد از فوت پدرتان مستمری ایشان به شما تعلق میگیرد و اگر افراد دیگری هم باشند با آنها تقسیم می‌شود . اگر مابقی حق بیمه را پرداخت نکنید حق بیمه پرداختی  شما عودت داده نمی‌شود . حقوق بازنشستگی پدرتان مبلغی ناچیز خواهد بود چون درصدی از آن به شما تعلق می‌گیرد . اگر حقوقی که خودتان می‌گیرید با سابقه بیمه کامل باشد مستمری شما بیشتر خواهد بود اما اگر با ۱۰سال بخواهید بازنشسته شوید کم خواهد بود . بنابراین اگر با سنوات بالا نمی توانید بازنشسته شوید همین حقوق  پدرتان کفایت میکند و پرداخت حق بیمه برای شما سود خاصی ندارد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر