ازکارافتادگی به علت عوارض مصرف موارد مخدر

 سلام علیکم! پدر بنده مبتلا به بیماری مزمن کبدی است که موجب از کارافتادگی کامل غیرناشی از کار برای او شده است. با اینکه در اصل ناتوانی کامل ایشون برای کار از نظر پزشکی, هیچ شک و تردیدی نیست و پزشکان متخصص هم تایید کرده اند و توانسته از کمیسیون پزشکی بیمه تامین اجتماعی از کار افتادگی بگیرد اما چون سابقا مدتی به اعتیاد مبتلا بوده و این مطلب را به پزشکان کمیسیون پزشکی نگفته (چون اعتیاد یکی از علل بروز این بیماری است و بنظر ما هم اعتیاد علت اصلی بیماری ایشون هست) آیا قانونا گرفتن از کارافتادگی حق ایشان است؟آیا کمیسیون پزشکی بیماری هایی را که منشا شان اعتیاد بوده و موجب ناتوانی کامل شده رو از مابقی بیماری ها با علت دیگر استثنا کرده؟متشکر ؟

نه . هر چند در این زمینه بحث های زیادی شده است که فردی که بیماری هایی که ناشی از اعتیاد یا مصرف مشروبات الکلی بوده باشد و یا حادثه هایی که به علت مصرف مشروبات الکلی یا اعتیاد اتفاق افتاده باشد نباید مورد تایید کمیسیون پزشکی قرار بگیرد چون به علت عدم رعایت شرایط زندگی سالم برای فرد ایجاد شده است و این موضوع نباید از جیب دیگر بیمه‌شدگان هزینه گردد با این حال فعلا بر اساس قوانین تامین اجتماعی از کار افتادگی ناشی از مصرف مواد مخدر یعنی بیماریهایی که از عوارض مواد مخدر باشد تفاوتی با دیگر بیماری‌ها ندارد و ایشان می‌تواند از مستمری از کار افتادگی استفاده نماید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر