ازکارافتادگی به علت عوارض مصرف موارد مخدر

 سلام علیکم! پدر بنده مبتلا به بیماری مزمن کبدی است که موجب از کارافتادگی کامل غیرناشی از کار برای او شده است. با اینکه در اصل ناتوانی کامل ایشون برای کار از نظر پزشکی, هیچ شک و تردیدی نیست و پزشکان متخصص هم تایید کرده اند و توانسته از کمیسیون پزشکی بیمه تامین اجتماعی از کار افتادگی بگیرد اما چون سابقا مدتی به اعتیاد مبتلا بوده و این مطلب را به پزشکان کمیسیون پزشکی نگفته (چون اعتیاد یکی از علل بروز این بیماری است و بنظر ما هم اعتیاد علت اصلی بیماری ایشون هست) آیا قانونا گرفتن از کارافتادگی حق ایشان است؟آیا کمیسیون پزشکی بیماری هایی را که منشا شان اعتیاد بوده و موجب ناتوانی کامل شده رو از مابقی بیماری ها با علت دیگر استثنا کرده؟متشکر ؟

نه . هر چند در این زمینه بحث های زیادی شده است که فردی که بیماری هایی که ناشی از اعتیاد یا مصرف مشروبات الکلی بوده باشد و یا حادثه هایی که به علت مصرف مشروبات الکلی یا اعتیاد اتفاق افتاده باشد نباید مورد تایید کمیسیون پزشکی قرار بگیرد چون به علت عدم رعایت شرایط زندگی سالم برای فرد ایجاد شده است و این موضوع نباید از جیب دیگر بیمه‌شدگان هزینه گردد با این حال فعلا بر اساس قوانین تامین اجتماعی از کار افتادگی ناشی از مصرف مواد مخدر یعنی بیماریهایی که از عوارض مواد مخدر باشد تفاوتی با دیگر بیماری‌ها ندارد و ایشان می‌تواند از مستمری از کار افتادگی استفاده نماید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر