شکایت برای دریافت سفته از کارفرما

 سلام! من در یک شرکت خدماتی و نظافتی کار میکنم که قرارداد ۶ماهه با من بسته شده است. متاسفانه نسخه ای از قراردادم ندارم که حق و حقوق خودم را بدانم. در ضمن شناسنامه وکارت ملی ویک سفته ۲۰میلیونی هم از من گرفتند. منزل خانمی رفتم به مدت ۸ساعت کار کردم ولی این خانم پول منو نداد.چون می‌گفت باید بیشتر بمونی کارام تموم شده. حالا شرکت خسارت منو جبران نمیکنه! در ضمن میگه اگر از شرکت بیرون بیایی قبل از تمام شدن قرارداد باید ۵۵۰تومان خسارت بدهی در غیر اینصورت سفته ۲۰ میلیونی را اجرا می گذارم. میخواستم بدانم آیا من از طریق قانون حق و حقوقی دارم یا نه؟ تورو خدا زود جواب بدید من نگران سفته هستم؟

شما می توانید از طریق اداره کار شکایت کنید و حداقل حقوق و مزایا و بیمه را درخواست دهید. همچنین از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اظهارنامه برایشان بفرستید و شناسنامه و کارت ملی و سفته تان را بگیرید و اگر ندادند بعد از یک ماه شکایت کنید و درخواست مدارک تان را کنید. ایشان نمی‌تواند سفته شما را به اجرا بگذارد و قاضی باید در این زمینه دستور بدهد و اگر شما کار خلافی انجام نداده باشید قاضی در این زمینه دستور نمی دهد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر