درخواست ازکارافتادگی به علت بیماری قلبی و کلیه و کمر

 سلام! صبحتون بخیر! روزتون قشنگ! سه تا سوال داشتم! اول.من سال ۸۰تا ۸۳ جایی کار میکردم. تو شورای حل اختلاف اداره کار اسلامشهر شکایت کردم و کارفرما محکوم به پرداخت بیمه و۲میلیون تومان وجه نقد در حق من شد. و بعد از اون من پیگیر نشدم . میخواستم ببینم الان میتونم آن پرونده را رویش اقدام کنم و سابقه بیمه ام را بگیرم. البته با صاحب کار قبلی کاری ندارم حق بیمه هرچی باشه خودم پرداخت میکنم. سوال دوم تویه شرکت کار می کردم و بیمه من و کامل نریخته هرماه برام پانزده روز رد کرده است.الان با قانون پرداخت کسری بیمه میتونم اون ۱۵روزای که شرکت نریخته پرداخت کنم. و سوال سوم و آخر: الان من مریضم، ناراحتی قلبی، ناراحتی کلیه، ناراحتی دیسک گردن دارم. با توجه به اینکه شغل بنده رانندگی است و ادامه کار آسیب ها رو بیشتر می کند؟! آیا میتونم از کارافتادگی بگیرم. ممنون میشم راهنمایی بفرماید؟

در پاسخ سوال اول شما مثبت است شما اگر رای مثبت اداره کار را داشته باشید خودتان می توانید حق بیمه را به نرخ روز پرداخت کنید و سابقه بیمه تان را تکمیل کنید. پاسخ سوال دوم تان نهم مثبت است می‌توانید قرارداد بیمه مشاغل آزاد و اختیاری ۱۵روزه برقرار کنید و مابقی حق بیمه را خودتان پرداخت کنید و اما جواب سوال سوم: شما می‌توانید درخواست کنید ولی باید در حد از کار افتادگی کلی باشید. بابت ناراحتی های کلیه دیسک کردن و غرب از پزشکان داخلی جراحی اعصاب و غرب گواهی پزشکی ببرید بگیریم و به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی مراجعه کنید. البته باید از طریق سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید و تامین اجتماعی پرونده را به کمیسیون پزشکی ارجاع می‌دهد. در نتیجه اگر بالای ۶۶ درصد ازکارافتادگی داشته باشید می‌توانید از کار افتادگی کلی بگیرید و مستمری از کار افتادگی دریافت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر