شکایت راننده مقصر حادثه به نرخ چه سالی محاسبه می شود ؟

 سلام ! من راننده مقصر بودم . سال ۱۴۰۰ تصادف کردم و بیمه نامه من صدورش سال ۹۹ بوده و پایانش سال ۱۴۰۰ بوده و در سال ۱۴۰۰ تصادف کردم . سال ۱۴۰۱ به من دیه دادند به نرخ سال ۹۹ آیا درسته این کار باید چه کار کنم ؟ دیه راننده مقصر را باید به چه سالی بدهند ؟ باید به سال صدور بیمه نامه بدهند یا باید به سال تصادف بدهند ؟  یا دیه را بروز بدهند ؟ اگر می خواهم شکایت کنم چکار کنم ؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که دیه راننده مقصر به نرخ روی بیمه نامه پرداخت می شود یعنی  به عنوان غرامت محاسبه می‌شود و بر اساس مبلغی که بر روی بیمه نامه به عنوان غرامت بیمه راننده مقصر حادثه یعنی اگر بیمه نامه تان در سال ۹۹ نوشته شده است بر اساس همان حساب میشود . اما اگر تاخیر داشته باشد یعنی از زمانی که مدارک تان را تکمیل کرده باشید بیش از ۲۰ روز طول بکشد و مبلغ به شما پرداخت نشود می توانید بابت تاخیر شکایت کنید . قانون باید بابت هر روز تاخیر نیم در هزار از مبلغ کل غرامت به شما پرداخت شود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر