شکایت راننده مقصر حادثه به نرخ چه سالی محاسبه می شود ؟

 سلام ! من راننده مقصر بودم . سال ۱۴۰۰ تصادف کردم و بیمه نامه من صدورش سال ۹۹ بوده و پایانش سال ۱۴۰۰ بوده و در سال ۱۴۰۰ تصادف کردم . سال ۱۴۰۱ به من دیه دادند به نرخ سال ۹۹ آیا درسته این کار باید چه کار کنم ؟ دیه راننده مقصر را باید به چه سالی بدهند ؟ باید به سال صدور بیمه نامه بدهند یا باید به سال تصادف بدهند ؟  یا دیه را بروز بدهند ؟ اگر می خواهم شکایت کنم چکار کنم ؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که دیه راننده مقصر به نرخ روی بیمه نامه پرداخت می شود یعنی  به عنوان غرامت محاسبه می‌شود و بر اساس مبلغی که بر روی بیمه نامه به عنوان غرامت بیمه راننده مقصر حادثه یعنی اگر بیمه نامه تان در سال ۹۹ نوشته شده است بر اساس همان حساب میشود . اما اگر تاخیر داشته باشد یعنی از زمانی که مدارک تان را تکمیل کرده باشید بیش از ۲۰ روز طول بکشد و مبلغ به شما پرداخت نشود می توانید بابت تاخیر شکایت کنید . قانون باید بابت هر روز تاخیر نیم در هزار از مبلغ کل غرامت به شما پرداخت شود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر