آیا برای بازنشستگی به ثبت پایان کار توسط کارفرما نیاز است؟

 با سلام و احترام! بنده در یک شرکت چینی بهداشتی مشغول به کار هستم و برای بنده عنوان شغلی کارگر و کارگر ساده به بیمه رد شده و من تاییدیه سختی کار را گرفتم. منتها گفته شده که مدت اعتبار رای تاییدیه دو سال اعتبار دارد. حالا اگر بعد از دو سال عنوان شغلی تغییر نکند من باید دوباره تاییدیه بگیرم؟ حدود 10 ماه کم می آورم و امکان دارد که عنوان ها تایید نشود و اینکه بعد از اینکه سابقه تکمیل شد کارفرما می‌تواند مانع بازنشستگی بشود چون مدیرعامل میگه باید تمام 4 درصد را خودتان بدهید یا من ترک کارتان رد نمیکنم و از کارگرها امضا میگیره که تمام حقوق را پرداخت کرده و چکی هم از کارگر میگیره بابت 4 درصد! ممنون میشم از پاسخگویی شما! با احترام فراوان! 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که این گونه نیست که تاییدیه مشاغل سخت و زیان آور شما دو سال اعتبار داشته باشد. در بعضی مواقع بعضی شعب بیمه ای برای بعضی از سالهایی که تایید نشده است درخواست بررسی مجدد می نمایند اما به طور کلی رای سخت و زیان آور شما اعتبار خواهد داشت. در مورد بازنشستگی کارفرما حتما باید پایان کار شما را ثبت کند تا بیمه، بررسی بازنشستگی شما را انجام دهد اما اگر کارفرما این کار را انجام داد از ایشان به اداره کار شکایت کنید. ۴ درصد حق بیمه اضافی را خودشان باید پرداخت کنند. البته می توانید خودتان پرداخت کنید و بعد مجددا از ایشان در اداره کار شکایت نمایید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر