شکایت از دانشگاه آزاد بابت سه درصد حق بیمه بیکاری

 سلام وقتتون بخیر! عذرخواهی میکنم مزاحم میشم. من سال‌های ۸۹ الی ۹۶ در دانشگاه  آزاد کار می‌کردم. متوجه شدم که ۳ درصد بیمه بیکاری رو پرداخت نمی کرده است. میخواستم بدونم آیا امکان شکایت از دانشگاه رو دارم برای پرداخت سه درصد و دوم اینکه خودم میتوانم اون سه درصد رو پرداخت کنم؟ برای بیمه بیکاری میخوام اقدام کنم؟

اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که در چارت سازمانی دانشگاه باشند مشمول قانون کار و بیمه بیکاری نمی باشند لذا باید در لیست حق بیمه بصورت 27 درصدی منظور گردند.کارکنان قراردادی و مدرسان حق التدریس و ... که در چارت سازمانی نباشند مشمول قانون کار میباشند و باید حق بیمه را با بیمه بیکاری پرداخت نمایند. لذا دانشگاه آزاد باید به شعبه تامین اجتماعی دو لیست حق بیمه بصورت جداگانه تحویل دهد یکی بدون 3 درصد بیمه بیکاری جهت اعضای هیات علمی و کارکنان طبق چارت سازمانی و یک لیست حق بیمه با 3 بیمه بیکاری برای کارکنان خارج از چارت سازمانی.لازم بذکر است دانشگاه آزاد طبق چارت سازمانی مسئول تفکیک کارکنان و لیست حق بیمه میباشد و در صورت عدم واریز 3 درصد بیمه بیکاری ، مقرری بیمه بیکاری به متقاضی تعلق نخواهد گرفت.

اگر شما جزء گروه دوم می باشید می توانید از طریق اداره کار و دیوان عدالت اداری به این موضوع شکایت کنید. اما اگر جزء گروه اول باشید معمولا به نتیجه نمی رسید چون خود سازمان دانشگاه آزاد این سه درصد را در صندوقی ذخیره می‌کند که هنوز اهداف آن مشخص نیست و نحوه عملکرد آن نیز هنوز آشکار نشده است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر