پرداخت هزینه عینک و سمعک توسط تامین اجتماعی

 1- شاید بهتر باشد قبل از اینکه در مورد کمک  بیمه ها در زمینه اروتز و پروتز صحبت کنیم ابتدا تفاوت معنای این دو را بدانیم . اروتز به معنای ابزارهای کمکی است که باعث ترمیم و بهبود عضو آسیب دیده می شود در حالیکه پروتز ابزارهای ترمیمی است که جایگزین عضو آسیب دیده می شود . مثلا عینک یک اروتز است که باعث بهبود عملکرد چشم می گردد در حالیکه دندان مصنوعی پروتز است که جایگزین دندان های طبیعی می شود .

2- شاید اولین سوال این باشد که اروتز و پروتز به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ اروتز و پروتز به چهار گروه تعلق می گیرد : 1- بیمه شدگان اجباری و خانواده تحت تکفل آنها 2- مستمری بگیران و خانواده تحت تکفل آنها 3- مقرری بگیران بیکاری و خانواده تحت تکفل آنها  4- بیمه شدگان اختیاری و خانواده تحت تکفل آنها . قبلا بیمه شدگان اختیاری و خانواده آنها جزء این گروه نبودند که جدیدا آنها نیز اضافه شدند . البته متاسفانه هنوز بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد جزء کسانی که بتوانند از این خدمات استفاده کنند نیستند.

3- اقلامی که قیمت تعرفه آنها کمتر از 11 هزار تومان باشد نیاز به تایید پزشک معتمد ندارد و با ارائه فاکتور به شعبه مبلغ آن پرداخت می شود. برخی وسایل حتی نیاز به نسخه پزشک نیز ندارد مانند عصا و واکر . اما در حالت کلی باید به همراه نسخه پزشک و فاکتور به شعبه مراجعه کرد و پس از تائید پزشک معالج مبلغ مربوطه را سریعا از شعبه دریافت کرد . البته استثنائاتی وجود دارد که به جای تائید پزشک معمتد شورای پزشکی سازمان تامین اجتماعی باید آن را تائید کند ، اقلام با تعرفه های بالا و همچنین کنتاکت لنز و لباس های سوختگی جزء این موارد می باشند.  مرجع تائید پروتزهای دندانی دانپزشکان معتمد می باشند.

4- اکثریت اقلام معرفی شده در کتاب اروتز و پروتز را صرفا یک بار می توان با هزینه سازمان استفاده کرد به استثنای مواردی که در جدول زیر می آید:

شرح

دوره تمدید

شیشه عینک طبی

هر دو سال یکبار

کنتاکت لنز

هر ده سال یکبار

سمعک

هر ده سال یکبار

ویلچر

هر ٧ سال یکبار

چشم مصنوعی

هر پنج سال یکبار

دست و پای مصنوعی

هر٥ سال یکبار

کفش طبی کلاب فوت

هر دو سال یکبار


  

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر