زمان واریز بیمه بیکاری در این ماه

 1-مقرری بیمه بیکاری را اکثر کارگران می شناسند . کمتر کسی است که به فکر استفاده از آن نیفتاده باشد . اما نکات ریزی وجود دارد که بهتر است آن را رعایت کنیم تا به جای سود ضرر نکنیم . نکاتی که ممکن است فکر کنیم با زرنگی می توانیم نفعی ببریم ولی در واقع داریم ضرر می کنیم ! با هم به این نکات توجه کنیم .

2- بهتر است فکر نکنیم که برای مدتی به صورت صوری مدارک جور کنیم و با تایید کمیته مربوطه در وزارت کار مقرری بیمه بیکاری بگیریم . هر کس نهایتا 52 ماه اگر متاهل باشد  و 36 ماه اگر مجرد باشد می توانند از این مقرری استفاده کنند . اگر بی دلیل و با مدرک سازی بخواهیم از این دوران استفاده کنیم (اگر بتوان وزارت کار و شعبه تامین اجتماعی را گول زد) ممکن است زمانی نیاز باشد که واقعا بیکار شده ایم و نیاز به استفاده از این مقرری داریم و آنگاه نمی توانیم استفاده کنیم . 

3- استفاده از مقرری بیمه بیکاری در پایان دوران بیمه پردازی و در آستانه بازنشستگی اشتباه بزرگی است . چون این مبلغ 55 درصد میانگین حقوق 3 ماه آخر است و البته با توجه به تعداد فرزندان تا 80 درصد هم می تواند زیاد شود،  نسبت به حقوق اصلی خیلی کمتر است و مستمری براساس همین مقرری بیمه بیکاری (میانگین 2 سال آخر) محاسبه می گردد. پس تورم سالیانه روی محاسبه آن تاثیری ندارد !  بنابراین مستمری شخص و بعد از آن مستمری بازنشستگان به شدت کم می گردد و تا سالهای سال به خاطر استفاده کوتاهی از مقرری بیمه بیکاری ، مستمری بازنشستگی کاهش شدیدی می یابد .

4- اگر از این مقرری استفاده کنید و در جای دیگر مشغول به کار شوید (با هر عنوانی) و بازرسان بیمه بفهمند (که احتماش زیاد است) مقرری تان قطع می شود و مجبورید جریمه هم بدهید وگرنه در کار بازنشستگی تان و دیگر تعهدات سازمان دچار مشکل می شوید .

5- ختم کلام : تا مجبور نشدید از مقرری بیمه بیکاری استفاده نکنید . اشتباه است !

6- تا مطلب بعدی خداحافظ !

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر