مدارک لازم برای خرید بیمه سربازی

 1- اگر کارگری با 35 سال سابقه پرداخت حق بیمه بخواهد بازنشسته شود دستمزدش با ضریب 35/30 محاسبه می گردد یا فقط میانگین دستمزد سال های 34و35 مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی می باشد . طبق قانون بازنشستگی با30 سال سابقه کارگر باید چند سال سن داشته باشد ؟ با ضریب 35/30 محسابه می شود . یعنی میانگین 1 حقوق در 2 سال آخر محاسبه می گردد و سپس در 35 ضرب می گردد . برای بازنشستگی با 30 سال سابقه مردان باید حداقل 50 سال سن و زنان 45 سال سن داشته باشند .


2- من ۱۴ سال سابقه کار در یک کارگاه دارم و در حال حاضر حدود ۳ میلیون تومان در لیست بیمه برام حق بیمه رد می شود . علتش هم این است که چون دو سال گذشته مبتلا به مریضی سختی شدم فکر کردم شاید بخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا از کار افتادگی و ... که حداقل پولی دستم بیاد که توان زندگی داشته باشم . برای همین الان کار میکنم و  حدود ۵۰۰ هزار تومان بیمه و مالیات حقوق از جیب می دهم. الان متوجه شدم که برای بازنشستگی ۵ سال آخر یا دو سال آخر ملاک قرار می گیرد. به نظر شما چه کار کنم که با پرداخت این پول بیمه گزاف خرد نشوم . و آیا این پول بیمه در حال حاضر کجا ممکن است به کارم بیاید. این رو هم حضورتون بگم که من خانم هستم و ۳۸ سالمه ( به این جهت گفتم که  شاید از بازنشستگی خانمها ۴۲ سال و ۲۰ سال سابقه استفاده کنم) . اگر هم می بینید تا حالا اشتباه کردم بابت پرداخت این مبلغ لطفا بفرمایید که جلو ضررم رو بگیرم . و احیانا اگر اشتباه کردم چطور ممکن است دستمزدم رو در لیست نصف کنند که کارگاه هم بعدها متضرر نشود ! کلا به صورت قانونی پرداخت حق بیمه اجباری یعنی وقتی رابطه کارگری و کارفرمایی برقرار باشد باید 30 درصد حقوق باشد ! یعنی 7 درصد حق بیمه از شما کسر گردد و 23 درصد حق بیمه توسط کارفرما پرداخت گردد . مالیات هیچ ارتباطی به حق بیمه ندارد و احتمالا 23 درصد توسط کارفرمایتان پرداخت می گردد ! پرداخت حق بیمه بیشتر در مجموع به نفع تان است و اگر به استراحت پزشکی نیاز داشته باشد که مشمول استفاده از کمک هزینه ایام بیماری گردید یا بخواهید از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنید میانگین حقوق 3 ماه آخر برایتان محاسبه می شود و به شما کمک هزینه پرداخت می گردد و در نتیجه به نفع تان است . اگر بخواهید با 42 سال سن و 20 سال سابقه بازنشست شوید و یا ازکارافتاده کلی شوید براساس قانون فعلی میانگین 1 روز حقوق در 2 سال آخر محاسبه شده و در سنوات کارکردتان ضرب می شود . این قانون به احتمال زیاد تا 2 سال دیگر تغییر می کند و ملاک از 2 سال دیگر عوض می شود (بنابر پیش بینی کارشناسان !) و البته معلوم نیست چند سال ملاک قرار داده می شود ! همچنین توجه داشته باشید که شما یکدفعه نمی توانید حقوق مشمول کسر حق بیمه تان را در 2 سال آخر افزایش دهید و تامین اجتماعی قطعا در این حالت لیست بیمه را رد می کند . بنابراین در این حالت شما ضرر زیادی نمی کنید و به نظر من حداقل باید در 5 سال آخر پرداخت حق بیمه در بهترین حالت ممکن باشد .


3- اگر شخصی بعد از پرداخت 5 سال یا 10 سال حق بیمه فوت کند حقوق بازنشستگی که به خانوادش تعلق می گیره به چه صورت محاسبه می شود ؟  اگر در 1 سال قبل از فوت 3 ماه حق بیمه پرداخت کرده باشد بر اساس سال های پرداختی مستمری می گیرد و اگر مستمری کمتر از حداقل حقوق طبق قانون کار باشد تا آن میزان افزایش می یابد .


4- معذرت می خواهم . من در خرداد ماه تصادف کردم .  نازک نی و درشت نی پایم خرد شده است . لب بالایم پاره شده و یکی از پره های دماغم هم کاملا پاره شده و پیشانیم هم از 2 جا شکسته و حدود 10 تا بخیه خورده است .  خواستم بدانم حدود دیه من چقدر می شود ؟ نکته ای که در این زمینه شایان توجه است این است که برای تعیین میزان دیه باید نظریه پزشکی قانونی موجود باشد . نظریه پزشکی قانونی چون مبتنی بر علم پزشکی و مباحث فنی پزشکی قانونی است با آنچه که دید عمومی نسبت به حادثه است تفاوت دارد و طبیعی است که براساس آن به سادگی می توان مبلغ دیه را مشخص ساخت . به همین دلیل است که بعد از ارائه نظریه پزشکی قانونی ، دادگاه ها به سادگی میزان دیه را مشخص می سازند . به هر حال دیه موارد فوق احتمالا به صورت زیر است :


  • دیه خرد شدگی نازک نی و درشت نی هر کدام اگر به خوبی و بدون عیب درمان شود 13.33 درصد دیه کامل و اگر با عیب درمان شوند یا اصلا درمان نشوند 1/6 دیه کامل می باشد . در حالت اول به نرخ دیه سال 1396 خرد شدگی هر کدام از استخوان های فوق 28 میلیون تومان دیه دارد و در حالت دوم 35 میلیون تومان دیه دارد . 
  • دیه پارگی لب بالا در صورتیکه از نوع حارصه باشد1 درصد دیه کامل و اگر دامیه باشد 2 درصد دیه کامل است . به ترتیب برابر با 2 میلیون و 100 هزار تومان و 4 میلیون و 200 هزار تومان می شود . 
  • پارگی پره های دماغ و شکستگی پیشانی ارش دارد . ضمنا تعداد بخیه اهمیتی در میزان دیه ندارد . 

5- می خواستم بپرسم که روزی که برای حضور و غیاب به اداره کار مراجعه می کنیم امکان آمدن بازرس هست یا روزها ی حضور و غیاب با اداره بیمه هماهنگ شده؟ نه . هیچ ارتباطی به هم ندارند و هیچ هماهنگی نمی شود .


6- ببخشید برای خرید بیمه خدمت سربازی چه مدارکی لازم هست ؟ مبلغ آن به چه صورت محاسبه می شود ؟ آیا قسطی هم می شود پرداخت کرد ؟ اگر به صورت اقساط باشد سود بهش می خورد ؟ دفترچه بیمه تان را باید ارائه کنید و کارت پایان خدمت . میانگین دستمزد مشمول کسر حق بیمه در 2 سال آخر قبل از درخواست خرید محاسبه شده و 7 درصد آن به عنوان مبلغی که باید پرداخت کنید اعلام می گردد . بله می توان به صورت قسطی پرداخت نمود و در صورت قسطی شدن سودی به اقساط تعلق نمی گیرد.


7- در کارخانه دچار حادثه شدم و شرکت مقصر است. سه انگشت وسط دست چپ از وسط قطع شده است . دیه چقدر میباشد. یک ماه هم طول درمان ؟ طول درمان دیگر دیه ندارد . بابت هر انگشت چون کارکرد خود را از دست داده است 10 درصد دیه کامل معادل 21 میلیون تومان دیه تعلق می گیرد .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر