بیمه ازدواج

 1- گذشت آن دورانی که با لباس سفید به خانه بخت می رفتند و با کفن سفید بیرون می آمدند ! گذشت آن دورانی که نهایت خواسته زن از مرد زیارت مکه ای بود و اینکه هوویی سرش آوردن نشود ! گذشت آن دورانی که چشم مردان جز به روی زن خویش به روی هیچ زن دیگری باز نشده بود و گذشت آن دورانی که پسر تا سیبیل در می آورد برایش زن می گرفتند و تا نوه و نتیجه و نبیره با همان دختری که پدر و مادر برایش پسندیده بودند زندگی می کرد ! همه این اتفاقات به گذشته ای دور تعلق دارد و امروزه در قرن 21 طرفین به حقوق خود واقف هستند و چه ها که این حقوق بر سر این جامعه آورده است ! حق ها زیاد شده است و هر کس حق را جوری تعریف می کند که با تمایلاتش سازگاری بیشتری داشته باشد ! اکنون خطر طلاق زیاد است و نمی توان آن را نادیده گرفت ! افسوس که حتی دیده شده است که جشن طلاق هم می گیرند ! بدترین حلالی که خدا قرار داده است ! می توانید بیمه ازدواج (همان طلاق است !) بخرید تا مهریه همسرتان را پرداخت کنید و البته مزایای جنبی دیگر !


2- دو شرکت بیمه الان خدمات بیمه ازدواج می دهند . بیمه ایران و بیمه تعاون ! بیمه ایران که در هر حوزه ای وارد می شود و من اصلا حوزه ای را ندیده ام که بیمه نامه اش توسط بیمه ایران ارائه نگردد ! برعکس تمامی کشورهای دنیا که شرکت های بیمه به سمت تخصصی تر شدن می روند شرکت های بیمه ایران به سمت عمومی تر شدن می روند و این موضوع کاملا اشتباه است ! هر حوزه بیمه ای به تخصص جداگانه ای نیاز دارد و مثلا بیمه های مسئولیت مدنی با بیمه های عمر بسیار متفاوت است و بیمه خودرو با بیمه آتش سوزی بسیار متفاوت است و ... . به هر حال در این مورد بعدا به صورت مفصل صحبت می کنم . بیمه تعاون نیز که اگر بخواهم در موردش توضیح دهم ممکن است از سبک مدیریتش شاخ در بیاورید ! حرفی نزنم بهتر است !


3- ظاهرا خدماتی که بیمه ایران می دهد تا سن 35 سالگی است . اگر به این سن برسید و از هیچکدام از مزایای بیمه نامه استفاده نکنید معمولا مبلغی بازخرید نمی گردد . ضمنا همانند بیمه های درمان تکمیلی دوره انتظاری در این زمینه وجود دارد که حداقل 5 سال می باشد . یعنی 5 سال فقط باید حق بیمه بدهید و از هیچکدام از مزایای بیمه ازدواج نمی توانید استفاده کنید ! حق بیمه را می توان در دوره های ماهانه ، 3 ماهه ، 6 ماهه و سالیانه پرداخت نمود . طبق آخرین مبلغی که توسط بیمه ایران مشخص شده است برای سنین کمتر از 10 سال حق بیمه ماهیانه 50 هزار تومان است ، برای سنین 10 سال تا 15 سال حق بیمه ماهیانه  100 هزار تومان ، برای سنین 15 تا 20 سال حق بیمه ماهیانه 150 هزار تومان ، برای سنین 20 به بالا حق بیمه ماهیانه 200 هزار تومان می باشد . متناسب با حق بیمه پرداختی سقف تعهدات مشخص می گردد که در بند بعدی در این مورد توضیح می دهیم .


4- پوشش های بیمه ازدواج جوانان به شرح زیر است :


  • کمک هزینه مشاوره قبل از ازدواج تا میزان 30 درصد بازخرید بیمه نامه (از 15 سال به بالا می توانید از خدمات مشاوره ای استفاده کنید !!)
  • کمک هزینه مراسم عقد و عروسی حداکثر تا میزان 80 درصد بازخرید بیمه نامه 
  • کمک هزینه لغو مراسم عقد و عروسی به میزان 20 درصد بازخرید بیمه نامه 
  • کمک هزینه تهیه جهیزیه یا مسکن (جهیزیه برای خانم ها و مسکن برای آقایان) به میزان 80 درصد بازخرید بیمه نامه 
  • کمک هزینه پرداخت مهریه تا سقف 90 درصد بازخرید بیمه نامه 
  • کمک هزینه تولد اولین نوزاد حداکثر تا سقف 20 درصد بازخرید بیمه نامه 

5- از بند بالا کاملا مشخص است که سه پوشش مهریه ، کمک هزینه تهیه مسکن یا جهیزیه و کمک هزینه مراسم عقد و عروسی مهمترین پوشش هائی است که توسط این بیمه نامه ارائه می گردد . مهمترین اصلی که در این زمینه باید رعایت گردد اصل صداقت است . یعنی خرید بیمه نامه در این زمینه به گونه ای است که صرفا به عنوان سوپاپی اطمنیان و استفاده از پوشش های معمول آن استفاده گردد و نمی توان برای استفاده از پوشش های لغو مراسم عروسی و یا مهریه برنامه ریزی نمود ! معمولا کارشناسان بیمه در این زمینه به خوبی کنکاش می کنند  و امکان تقلب در این زمینه و صحنه سازی به شدت ضعیف است . به خصوص که عناوین خاصی برای بر هم خوردن مراسم عقد و عروسی در نظر گرفته شده است  .


6- بیمه تعاون نیز با شرایط مشابهی در این زمینه بیمه نامه راائه می کند . دوره انتظار آن به جای 5 سال ، 4 سال است . افراد می توانند تا 40 سالگی اقدام به خرید این بیمه نامه کنند . پوشش هایی که داده می شود تقزیبا همان هایی است که توسط بیمه ایران ارائه می گردد و معلوم نیست چرا این بیمه نامه به صورت جدا توسط بیمه تعاون ارائه داده می شود . خصوصیات بیمه نامه که همانند بیمه ایران است و فقط دوره انتظار آن 1 سال کمتر و زمان خرید بیمه نامه 5 سال بیشتر است ! البته بیمه نامه ازدواج صرفا برای ازدواج اول نیست و می توان با توجه به ارزش بازخریدی بیمه نامه برای ازدواج های دیگر نیز از آن استفاده کرد .


7- بیمه های ازدواجی که توسط شرکت های بیمه ایران و بیمه تعاون ارائه می گردد در توافق با وزارت ورزش و جوانان طراحی شده است . از نظر وزارت ورزش و جوانام شرایط بیمه نامه بیمه تعاون بهتر است ولی از نظر من شرایط بیمه نامه شرکت بیمه ایران منطقی تر و به صرفه تر است . مهم ترین چیزی که در این زمینه به نظر می رسد این است که شرایط این بیمه نامه شباهت زیادی به بیمه های عمر و سرمایه گذاری دارد . من هر چه گشتم در مورد کمک هزینه ها اطلاعات دقیقی به دست نیاوردم ولی با توجه به جمیع جهات به نظر می رسد منظور از کمک هزینه ،  اعطای وام می باشد و این وام ها نیز با سود حداقل 4 درصد ارائه می گردد . احتمالا در پایان زمان بیمه نامه مبلغی به عنوان سرمایه بیمه با کسر موارد  فوق پرداخت می گردد . کلا ابهامات زیادی در مورد این بیمه نامه وجود دارد و چون زیاد خریداری نشده است کسی به این ابهامات نپرداخته است ! 

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر