سن بازنشستگی تامین اجتماعی

 1- سن بازنشستگی در تامین اجتماعی در کشورهای جهان بین 55 تا 70 سال می باشد . این سن در ایران معمولا کمی کمتر است وشرایطی دارد که خاص ایران است . در این مطلب این شرایط را به دقت بررسی می کنیم .

2- سن بازنشستگی طبق قانون تامین اجتماعی 60 سال برای آقایان و 55 سال برای خانم ها می باشد . حداقل سابقه در این حالت 20 سال می باشد . اگر محاسبات بیمه ای حقوقی کمتر از حداقل حقوق براساس قانون کار دهد این مبلغ تا آن حقوق افزایش می یابد . مثلا در سال 1396 این مبلغ حداقل 1 میلیون و 100 هزار تومان است .

3- طبق قوانین جدیدی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و البته سازمان تامین اجتماعی مخالف بود با 60 سال سن و با هر سابقه ای می توان بازنشسته شد و اگر بیمه شدگان  کمتر از 10 سال سن داشته باشند مابقی سابقه را می توانند بخرند ! اما در این حالت با توجه به سابقه حقوق می گیرند و دیگر حداقل حقوق را نمی گیرند که ممکن است مبلغ کمی شود ! اگر فردی با سابقه کمتر از 10 سال فوت کرده باشد خانواده اش بدون پرداخت این مبلغ و با هر سابقه ای می توانند سمتمری بگیر شوند !!

4- اگر 30 سال حق بیمه پرداخت شده باشد آقایان با حداقل 50 سال سن و خانم ها با 45 سال سن می توانند با حداکثر دریافتی متناسب با حق بیمه پرداختی بازنشست شوند.

5-کسانی که 35 سال سن حق بیمه پرداخت کرده باشند با حداکثر دریافتی متناسب با مبالغ پرداختی می توانند بازنشسته شوند.

6- خانم ها با 42 سن و 20 سال سابقه پرداخت و در صورتیکه در آخرین ماههای پرداخت حق بیمه در کارگاههای مشمول قانون کار فعالیت کنند متناسب با 20 روز پرداختی حقوق می گیرند . اگر مبلغ مستمری کمتر از حداقل حقوق قانون کار باشد تا آن مبلغ افزایش می یابد.

7- اگر شغل بیمه شده جزئی از مشاغل سخت و زیان آور باشد هر سال پرداخت حق بیمه 1 سال و نیم محاسبه می شود.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر