شرایط بازنشستگی پیش از موعد تامین اجتماعی

 1-آنقدر قوانین در این مملکت زود به زود تغییر می کنند که آدم نمی داند چه بگوید ! این موضوع مساله بسیار حساسی است و می تواند تاثیر زیادی در زندگی همه افراد داشته باشد . شما فرضا روی سود بانکی مشخصی حساب می کنی و بعد می بینی سود بانک ها کاهش می یابد ! روی بازنشستگی در زمانی مشخص حساب می کنی و یک دفعه زمان آن افزایش می یابد ! یک روز می بینی رئیس جمهوری می آید همه را زودتر بازنشسته می کند ! بعدی می آید می گوید فشار بر صندوق زیاد شده است و مستمری بگیر زیاد داریم و در نتیجه سن و سابقه باید افزایش یابد ! یکی دیگر می آید یکسری از مزایا را حذف می کند ! قصه را طولانی نکنم ، واقعا نمی دانم با این تغییر قوانین پی در پی باید چکار کرد به خصوص وقتی در مباحث بیمه ای بحث 20 سال و 30 سال بعد مطرح است وافرادی هستند که دارند به گونه ای حق بیمه می دهند که در دوران پیری بتواند زندگی حداقل متوسطی را برای خود فراهم سازند و ممکن است تا آن موقع بارها این قوانین دستخوش تغییر شود ! واقعا در این مملکت روی چه چیزی می توان حساب کرد !

2- دیروز آقای مهندس جنانی ، یکی از قدیمی های تامین اجتماعی و مدیر کل محترم امور مستمری ها خبر بازنشستگی با 20 سال سابقه برای پرسنل بخش های درمانی را با هر شرایط سنی اعلام کردند . البته این بازنشستگی منحصر به بیمارستان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی مثل شهرداری ها ، تامین اجتماعی ، بانک ها و ... می شود . لزومی هم ندارد که کل این دوران را در این مراکز مشغول به کار بوده باشند و اگر دو سوم را هم شاغل بوده باشند کافی است . البته یک شرط هم دارد : دستگاه مربوطه باید با بازنشستگی شان موافقت کند !

3- این افراد نهایتا از 5 سال ارفاق در سابقه می توانند استفاده کند . یعنی حقوق شان براساس سنوات اصلی به علاوه سنوات ارفاقی پرداخت می گردد و البته مجموع سنوات اصلی و ارفاقی شان نباید از 30 سال بیشتر شود . میزان ارفاق برای بعضی شغل ها یک ماه در سال و برای بعضی شغل ها دو ماه در سال می باشد . شغل هایی که یک ماه ارفاق می گیرند عمدتا پست های کاردانی و کارشناس ارشد اتاق عمل ، هوشبری ، مامایی ، مسئول فنی آزمایشگاه و فوریت های پزشکی می باشد و شغل هایی که دو ماه ارفاق می گیرند کاردان ارشد های آزمایشگاه و مشاغل سخت و زیان آور مراکز درمانی و آزمایشگاهی است .

4- اگر کسی می خواهد از این قانون استفاده کند و شامل حالش می شود بهتر است همین امسال استفاده کند . کلا در این مملکت نمی شود به این قانون ها اعتماد کرد . ممکن است سال دیگر تمدید نشود !

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر