درخواست ازکارافتادگی به علت سکته قلبی و سکته مغزی

 مریم : با سلام ! پدر اینجانب به علت سکته قلبی و بعد از آن سکته مغزی در خانه دچار از کار افتادگی کلی شده است که به تائید تامین اجتماعی رسیده است. وقتی برای استفاده از مستمری از کار افتادگی به شعبه تامین اجتماعی رجوع کردم، متوجه شدم که کارفرما بیمه پدر را در ماههای اخیر پرداخت نکرده است . از هیات تشخیص، با داشتن اصل قرارداد پدرم و همچنین چند رسید نقدی پرداخت حقوق و لیست حضورو غیاب و برگه تسویه حساب آخرین سال منتهی به ازکار افتادگی و همچنین اعتراف نماینده کارفرما ، رای به نفع خود گرفته ام مبنی بر اینکه پدرم در کارگاه مشغول به کار بوده است. رای را به اجرای احکام برده و اجرای احکام ارجاع داد به شعبه. ولی شعبه بعد از پنج ماه بررسی اعلام کرده است که به علت نبود مدارک کافی و مالی وهمچنین نظر کمیته استانی خود و شعبه و نبود دلایل متقن اجرای ادعای مطروحه به لحاظ قانونی میسر نیست. دو مورد سوال دارم. 1. حالا چه کاری می توان انجام داد که شعبه رای را اجرا کند.2. قانونی که شعبه به آن استناد کرده است چیست؟ آیا چنین قانونی داریم که بعد از قطعی شدن رای هیات تشخیص(با حضور نماینده تامین اجتماعی) آنرا اجرا نکند و اعلام بدهی نکند ؟

1.     معمولا چنین اتفاقی وقتی می افتد که شائیه لیست صوری حق بیمه ایجاد می شود . یعنی فرد در تاریخ معینی ازکارافتاده شده است و شعبه می گوید چند ماه قبل چگونه با مریضی توانسته در جایی کار کند و حق بیمه رد شود .

2.     شعبه بیمه این حق را دارد که صحت حق بیمه را تائید یا رد کند .

3.     تنها راهی که در این زمینه دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است . 

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر