کمیته ماده 90 تامین اجتماعی

 علی جلالی : با سلام و ارادت ! کارمندم که شغل دفتری داشته را با مدت کارکرد یک سال بیمه نکردم و بر اثر سکته قلبی فوت شده و اعتیاد هم داشته است . آیا اعتیاد باعث می شود که جریمه ماده 90 اعمال بشود یا برعکس علت فوت که سکته قلبی بوده و رابطه مستقیم با انجام معاینات بدو استخدام نداشته باعث می شود جریمه نشوم ؟ با تشکر ؟ پرونده در کمیته ماده 90 بررسی می شود . علت فوت به دقت بررسی می شود و شغل مورد نظری که به ایشان داده اید نیز بررسی می شود . اگر شغل شان در فوت شان تاثیر داشته باشد درصدی جریمه می شوید و باید مبلغی از مستمری را بپردازید . البته شخصا فکر نکنم براساس تجربیاتم در زمینه کمیته ماده 90 اگر شغل ایشان دفتری بوده باشد شما جریمه شوید.

نظرات