شکایت از کارفرما

 محمد جباری : سلام !

1.     من مدت نه (۹) ماهه که تو لباس فروشی کار می کنم. مبلغ ۲۰ میلیون تومان سفته به صاحبکارم دادم برای ضمانت.باهاش تسویه کردم و می خواهم از مغازه اش بیایم بیرون (کاملا توافقی و دوستانه) . می گوید مشکلی نیست ولی سفته ات باید تا دو ماه دیگر دست من باشد . این آقا روز اول کار به من گفت هر موقع خواستی بری سفته ات را بهت می دهم الان زده زیر حرفش ! سوالم این است از نظر قانونی می توانم کاری کنم سفته را ازش بگیرم ؟

2.     این آقا من را بیمه نکرده است . در این مدت بیشترین حقوقی که به من داده ۷۰۰ هزار تومان بوده است . دقیقا به خاطر بیمه و حقوق کجا باید ازش شکایت کنم ؟ آیا ارزش شکایت و وقت گذاشتن دارد و قانون به من حق می دهد یا نه ؟ مرسی  ؟

پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :

1.     قانونا باید در هنگام تسویه پایان کار به شما بدهند . می توانید از طریق درگاه الکترونیک قضایی درخواست بازپس گیری سفته تان را بدهید و اگر ندادند شکایت کنید . ولی آن هم همان 2 ماه طول می کشد . به نظر من صبر کنید 2 ماه تمام شود و اگر ندادند از طریق درگاه الکترونیک قضایی اقدام کنید .

2.     بابت این دو مورد می توانید شکایت کنید و اگر مدارک مکتوبی داشته باشید که در آنجا کار کرده اید به نتیجه می رسید . اما بهتر است ابتدا سفته تان را بگیرید و بعد پیگیر شکایت تان باشید . اگر حقوق به کارتتان واریز می شده است بهترین مدرک است

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر