دریافت افت قیمت از شرکت بیمه

 محمد آیین : با سلام ! بنده در منطقه سرپل ذهاب یک تصادف داشتم که شرح تصادف را بیان خو اهم کرد . فقط ممنون می شوم پاسخ بنده را بدهید :

ماشینی به بنده زد و در رفت . جوری به بنده زد که نتوانستم چه ماشینی بوده ! خدا رحم کرد که به خانواده ام آسیبی وارد نشد . بنده در سمت راست جاده رانندگی کردم و این ماشین به گلگیر چپ بنده در عقب ماشین زد و بنده اینقدر حول شدم که ترمز دستی کشیدم و باعث شد که ماشین به نیوجرسی بخورد . به همین خاطر کاپوت از سمت شاگرد کمی در حد یک وجب تا خورده و گلگیرم از جلو سمت شاگرد ضربه دید . کاپوت با شدت ضربه را به عقب سمت چپ به بالا طرف فرمون کشیده شده است .  گلگیر عقب سمت شاگرد زیر لامپ هم اندازه کف دستی تو رفتگی دارد و رنگش ریخته است .

 ماشینم ۲۰۶ اس دی هست . پلیسم شکایت کردم ، هم کلانتری آمد روی ماشینم اون لحظه و هم راهنمایی و رانندگی ! رانندگی فقط عکس از کارتم گرفت ، کلانتری صورتجلسه نوشت . به هرحال نتوانستم کاری کنم ؟! طرفی که به بنده زده پیدا کنم . چون ماشینم صفر بود افت قیمت هم شاملش می شد . چون ۴ ماه از گارانتی ماشین مانده بود حال سوالات:

1.     آیا قانونی هست که بنده بتوانم از بیمه خسارت بگیرم با وجود اینکه طرفم را پیدا نکردم و خسارت جانی هم نخوردم و بیمه بدنه ندارم . منظورم از خسارت این هست که بتوانم حداقل پولی بگیرم و ماشینم را درست کنم  ؟

2.     از آنجا که آدم حساسی هستم آیا بنظرتون اگر بخواهم کاپوت عوض کنم و گلگیر جلو آیا افت قیمت شاملش می شود و اگر بخواهم رنگ کنم چطور؟ یعنی تعویض و رنگ شدن ماشین هرکدام جداگانه چه قدر افت قیمت برای ماشین دارد و کدام به صرفه است با تشکر ؟

پاسخ به سوالات فو.ق به شرح زیر است :

1.     چون خسارت جانی نخورده اید فقط می توانید از بیمه بدنه استفاده کنید وگرنه باید مقصر را پیدا کرده و اثبات کنید مقصر است و از بیمه ایشان استفاده کنید . اگر بیمه بدنه ندارید هیچ راهی ندارد .

2.     در هر دو صورت افت قیمت تعلق می گیرد . افت قیمت رنگ شدن و تعویض فرقی با هم ندارد . بابت کاپوت و گلگیر حدود 9 درصد قیمت خودرو قبل از تصادف افت قیمت تعلق می گیرد . البته برای گرفتن افت قیمت باید مقصر را پیدا کرده و به شورای حل اختلاف شکایت کنید .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر