تامین اجتماعی رای مشاغل سخت و زیان آور را قبول نمی کند؟

 سلام.خسته نباشید‍! من برای سختی کار اقدام کردم در اداره کار آستانه اشرفیه تایید واستان یعنی رشت هم تایید کرده است. بردم تامین اجتماعی بندرکیاشهر قبول نکرد و گفت عنوان شغلی در لیست بیمه کارگر ساده ثبت شده است. بنده ازسال۶۶ تا۸۲ سختی کار داشتم و اون موقع تمام لیستها دستی می نوشتند. سیستمی نبود و همه کارگرساده نوشته می شد.حالا بعد از ۲۵  سال میگن باید تغییر عنوان شغلی بدهی لطفا راهنمایی میکنید ممنون میشم؟ 

تامین اجتماعی دیگر رای شما را قبول نمی‌کند و اگر به دیوار هم شکایت کنید با توجه به تجاربی که من در این زمینه دارم به نفع تامین اجتماعی رأی می‌دهد. تنها راهی که شما دارید این است که بابت تغییر عنوان شغلی به عنوان شغلی واقعیتان در اداره کار بر علیه کارفرما شکایت کنید و وقتی رای مثبت در این زمینه گرفتید درخواست اصلاح عنوان شغلی را به تامین اجتماعی ارائه دهید. این تنها راهی است که دارید. اگر تامین اجتماعی این رای را قبول نکرد آنگاه می‌توانید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید و رای به نفع شما صادر می‌شود. به نظر من بهتر است در این زمینه وکیل بگیرید.


نظرات

  1. سلام و عرض احترام بنده سابقه 12سال تراشکاری متفرقه دارم دریک کارگاه در کارگاه پدرم. کارگر ساده لیست رد میکنیم نظرتون رودرمورد سمت شغلی ماهرردکنم یا 20سال به بعدوسختی کار بگین

    پاسخحذف
    پاسخ‌ها
    1. با سلام. چون تنها خودتان و پدرتان در کارگاه خانوادگی هستید جزء کارگاه های خانوادگی محسوب می شود و سخت و زیان آور به شما تعلق نمی گیرد.

      حذف

ارسال یک نظر