توالی مشاغل سخت و زیان آور

 

بنده ۴۲ سالمه و شغلم کفاشی (پستائی ساز) هست . الان ۲۰ سال سابقه مشاغل سخت و زیان‌آور دارم و ۲ سال سابقه خدمت سربازی را هم خریده ام ، ولی در سال ۹۳  ۶ ماه پشت سر هم بیمه ام رد نشده است.  می خواستم ببینم بخاطر این شش ماه به من بازنشستگی می دهند یا نه ؟ یا میگن از حالت توالی خارج شده ؟

ضمنأ بنده حدود ۱۵ سال در مغازه پدرم کارکردم و بیمه ام از آنجا رد شده ولی در سال ۹۳ ،  ۲ ماه ترک کار کردم و در یک کفاشی دیگر کارکردم و از آنجا بیمه ام رد شد و دوباره به مغازه پدرم برگشتم و بدلیل اشتباه حسابداری که لیست بیمه را رد می کرد أین شش ماه را فراموش کرده که بیمه بنده را رد کند ، حالا اگه من از پدرم شکایت صوری کنم این شش ماه بیمه را می شود برگرداند ؟ که برای بازنشستگی اقدام کنم ؟

پاسخ: بیشتر از 2 ماه کسر بیمه داشته باشید توالی آن از بین می رود و دیگر نمی توانید بدون داشتن شرایط سنی بازنشسته شوید. تنها راهی که دارید شکایت از پدرتان و گرفتن رای از اداره کار است. البته مطمئنا تامین اجتماعی مخالفت می کند چون کارفرمایتان پدرتان است و به این سادگی اشتغال تان را تایید نمی کند . در مجموع کار طولانی و سختی در پیش دارید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/