توالی مشاغل سخت و زیان آور

 

بنده ۴۲ سالمه و شغلم کفاشی (پستائی ساز) هست . الان ۲۰ سال سابقه مشاغل سخت و زیان‌آور دارم و ۲ سال سابقه خدمت سربازی را هم خریده ام ، ولی در سال ۹۳  ۶ ماه پشت سر هم بیمه ام رد نشده است.  می خواستم ببینم بخاطر این شش ماه به من بازنشستگی می دهند یا نه ؟ یا میگن از حالت توالی خارج شده ؟

ضمنأ بنده حدود ۱۵ سال در مغازه پدرم کارکردم و بیمه ام از آنجا رد شده ولی در سال ۹۳ ،  ۲ ماه ترک کار کردم و در یک کفاشی دیگر کارکردم و از آنجا بیمه ام رد شد و دوباره به مغازه پدرم برگشتم و بدلیل اشتباه حسابداری که لیست بیمه را رد می کرد أین شش ماه را فراموش کرده که بیمه بنده را رد کند ، حالا اگه من از پدرم شکایت صوری کنم این شش ماه بیمه را می شود برگرداند ؟ که برای بازنشستگی اقدام کنم ؟

پاسخ: بیشتر از 2 ماه کسر بیمه داشته باشید توالی آن از بین می رود و دیگر نمی توانید بدون داشتن شرایط سنی بازنشسته شوید. تنها راهی که دارید شکایت از پدرتان و گرفتن رای از اداره کار است. البته مطمئنا تامین اجتماعی مخالفت می کند چون کارفرمایتان پدرتان است و به این سادگی اشتغال تان را تایید نمی کند . در مجموع کار طولانی و سختی در پیش دارید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.