درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی بعد از بیمار شدن

 

محمدرضا: بنده ۵۸ سال دارم و ۱۷ سال سابقه کار. آخرین سابقه کار بنده ۴ ماه می باشد که فاصله بین ۱۷ سال و ۴ ماه بیمه بنده فاصله افتاده به مدت ۸ سال! هم اکنون در بستر بیماری هستم (قدرت بلند شدن ندارم ۴ دست و پا راه می روم) . به علت آتروفی عضلات و بیماری مزمن ریه که مدارک بیماری ریه مربوط به قبل از شروع بیماری بوده و مدارک بیماری آتروفی و درگیری اعصاب مربوط به دوماه اخیر می باشد.

بنده در رستورانی کار می کردم: هم بعنوان ناظر خرید که ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ می رفتم هم بعنوان صندوقدار از ۴ ظهر تا ۱۲ شب! بازرس بار اول آمده و من رو دیده بار دوم برای خرید رفته بودم بار سوم هم در استراحت پزشکی بودم. الان برای از کار افتادگی اقدام کردم که چهار ماه من را بازرس حذف کرده است. قانون ۹۰/۱ هم مثل اینکه به خاطر ماده ۷۵ شامل نمی شود. راهنماییم کنید چه کاری باید انجام دهم. بازرس می گوید که من چهار ماه صوری بیمه ریختم در حالیکه بنده از زمان ساخت ساختمان رستوران بعنوان نگهبان کار کردم برای کارفرما ۴ ساله که کارکردم؟

پاسخ: بهتر است از بخشنامه 1/19 استفاده کنید. بخشنامه 1/19 به شما تعلق می گیرد و کافی است ازکارافتاده شوید. راه دیگر این است که منتظر شوید تا 60 سالتان شود و البته بهتر است که 20 سال سابقه بیمه تان را پر کنید. بعید می دانم این 4 ماه سابقه تان را قبول کنند . حتی اگر قبول کنند طبق ماده 34 بخشنامه 19 امور فنی بیمه شدگان اگر ثابت شود ازکارافتاده بوده اید این سابقه لحاظ نمی شود چون یک دفعه بعد از 8 سال حق بیمه ریخته اید و سپس درخواست ازکارافتادگی داده اید و این به هیچ وجه عادی نیست.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر