درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی بعد از بیمار شدن

 

محمدرضا: بنده ۵۸ سال دارم و ۱۷ سال سابقه کار. آخرین سابقه کار بنده ۴ ماه می باشد که فاصله بین ۱۷ سال و ۴ ماه بیمه بنده فاصله افتاده به مدت ۸ سال! هم اکنون در بستر بیماری هستم (قدرت بلند شدن ندارم ۴ دست و پا راه می روم) . به علت آتروفی عضلات و بیماری مزمن ریه که مدارک بیماری ریه مربوط به قبل از شروع بیماری بوده و مدارک بیماری آتروفی و درگیری اعصاب مربوط به دوماه اخیر می باشد.

بنده در رستورانی کار می کردم: هم بعنوان ناظر خرید که ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ می رفتم هم بعنوان صندوقدار از ۴ ظهر تا ۱۲ شب! بازرس بار اول آمده و من رو دیده بار دوم برای خرید رفته بودم بار سوم هم در استراحت پزشکی بودم. الان برای از کار افتادگی اقدام کردم که چهار ماه من را بازرس حذف کرده است. قانون ۹۰/۱ هم مثل اینکه به خاطر ماده ۷۵ شامل نمی شود. راهنماییم کنید چه کاری باید انجام دهم. بازرس می گوید که من چهار ماه صوری بیمه ریختم در حالیکه بنده از زمان ساخت ساختمان رستوران بعنوان نگهبان کار کردم برای کارفرما ۴ ساله که کارکردم؟

پاسخ: بهتر است از بخشنامه 1/19 استفاده کنید. بخشنامه 1/19 به شما تعلق می گیرد و کافی است ازکارافتاده شوید. راه دیگر این است که منتظر شوید تا 60 سالتان شود و البته بهتر است که 20 سال سابقه بیمه تان را پر کنید. بعید می دانم این 4 ماه سابقه تان را قبول کنند . حتی اگر قبول کنند طبق ماده 34 بخشنامه 19 امور فنی بیمه شدگان اگر ثابت شود ازکارافتاده بوده اید این سابقه لحاظ نمی شود چون یک دفعه بعد از 8 سال حق بیمه ریخته اید و سپس درخواست ازکارافتادگی داده اید و این به هیچ وجه عادی نیست.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر