آیا می توانم حق بیمه کارگر را پرداخت نکنم؟

 

ماهیار: با سلام و تشکر از سوال و جوابهای بسیار مفیدتان! من به تازگی یک‌ کارگاه کوچک راه اندازی کرده ام تا برای دو نفر هم ایجاد اشتغال خواهد شد اما بخاطر کارگاه خانگی بودن آن و ‌درآمد نداشتن فعلا از پرداخت بیمه ناتوانم. می خواستم قبل از شروع کار و استخدام کارکنان بدانم چطور با شرایط کار ساعتی یا عددی به تعداد کار تحویل شده یا هر مدل دیگر می توانم کارکنانم در محل کارگاه باشند اما مشمول بیمه و تبعات آن‌ نشوند؟ هنوز کارگری استخدام نکردم و کارگاه شروع بکار نکرده؟

پاسخ: اگر در قبال دریافت مزد کاری برای شما انجام می دهند مشمول قانون کار و بیمه می شوند. تنها راهی که دارید این است که در محل کار شما کار نکنند و در خانه یا محل دیگری کار کنند و محصول را به شما تحویل دهند. در این حالت به احتمال زیاد می توانید از پرداخت بیمه معاف شوید. البته این هم قطعی نیست. اگر کارکنانتان در محل کارگاه باشند به هچ روشی نمی شود آنها را از شمول بیمه خارج کرد.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.