آیا می توانم حق بیمه کارگر را پرداخت نکنم؟

 

ماهیار: با سلام و تشکر از سوال و جوابهای بسیار مفیدتان! من به تازگی یک‌ کارگاه کوچک راه اندازی کرده ام تا برای دو نفر هم ایجاد اشتغال خواهد شد اما بخاطر کارگاه خانگی بودن آن و ‌درآمد نداشتن فعلا از پرداخت بیمه ناتوانم. می خواستم قبل از شروع کار و استخدام کارکنان بدانم چطور با شرایط کار ساعتی یا عددی به تعداد کار تحویل شده یا هر مدل دیگر می توانم کارکنانم در محل کارگاه باشند اما مشمول بیمه و تبعات آن‌ نشوند؟ هنوز کارگری استخدام نکردم و کارگاه شروع بکار نکرده؟

پاسخ: اگر در قبال دریافت مزد کاری برای شما انجام می دهند مشمول قانون کار و بیمه می شوند. تنها راهی که دارید این است که در محل کار شما کار نکنند و در خانه یا محل دیگری کار کنند و محصول را به شما تحویل دهند. در این حالت به احتمال زیاد می توانید از پرداخت بیمه معاف شوید. البته این هم قطعی نیست. اگر کارکنانتان در محل کارگاه باشند به هچ روشی نمی شود آنها را از شمول بیمه خارج کرد.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر