آیا می توانم حق بیمه کارگر را پرداخت نکنم؟

 

ماهیار: با سلام و تشکر از سوال و جوابهای بسیار مفیدتان! من به تازگی یک‌ کارگاه کوچک راه اندازی کرده ام تا برای دو نفر هم ایجاد اشتغال خواهد شد اما بخاطر کارگاه خانگی بودن آن و ‌درآمد نداشتن فعلا از پرداخت بیمه ناتوانم. می خواستم قبل از شروع کار و استخدام کارکنان بدانم چطور با شرایط کار ساعتی یا عددی به تعداد کار تحویل شده یا هر مدل دیگر می توانم کارکنانم در محل کارگاه باشند اما مشمول بیمه و تبعات آن‌ نشوند؟ هنوز کارگری استخدام نکردم و کارگاه شروع بکار نکرده؟

پاسخ: اگر در قبال دریافت مزد کاری برای شما انجام می دهند مشمول قانون کار و بیمه می شوند. تنها راهی که دارید این است که در محل کار شما کار نکنند و در خانه یا محل دیگری کار کنند و محصول را به شما تحویل دهند. در این حالت به احتمال زیاد می توانید از پرداخت بیمه معاف شوید. البته این هم قطعی نیست. اگر کارکنانتان در محل کارگاه باشند به هچ روشی نمی شود آنها را از شمول بیمه خارج کرد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر