پرداخت هزینه شیمی درمانی توسط تامین اجتماعی

 

حسن علیزاده: با سلام و وقت بخیر! سوال در خصوص هزینه درمانی داشتم. مادرم در حال شیمی درمانی (سرطان ) شیمی درمانی در کیلینک سرطان پستان در خیابان نظری انجام می دهد. آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ای به این موضوع پرداخت می کند؟ لازم بذکر هست که پدرم بازنشسته هست و هزینه های سرطان زیاد ؟

پاسخ:سازمان از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان90 درصد هزینه درمانی را پرداخت می کند. البته اگر در مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات بگیرید هزینه ای زا شما گرفته نمی شود. هزینه های شمی درمانی شامل  هزینه های مربوط به تزریق زیر جلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می باشد قابل پرداخت توسط مرکز اسناد پزشکی تامین اجتماعی است. کافی است مدارک تان را از طریق کارگزاری تامین اجتماعی برای بررسی اولیه توسط کارگزاری و ثانویه توسط دفتر اسناد پزشکی ارائه کنید.

هزینه های زیر نیز توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت است:

1.     جبران هزینه های تامین دارو

2.     جبران هزینه های تزریق

3.     جبران هزینه های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و

4.     جبران بخشی از هزینه های لوازم مصرفی در شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.