پرداخت هزینه شیمی درمانی توسط تامین اجتماعی

 

حسن علیزاده: با سلام و وقت بخیر! سوال در خصوص هزینه درمانی داشتم. مادرم در حال شیمی درمانی (سرطان ) شیمی درمانی در کیلینک سرطان پستان در خیابان نظری انجام می دهد. آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ای به این موضوع پرداخت می کند؟ لازم بذکر هست که پدرم بازنشسته هست و هزینه های سرطان زیاد ؟

پاسخ:سازمان از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان90 درصد هزینه درمانی را پرداخت می کند. البته اگر در مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات بگیرید هزینه ای زا شما گرفته نمی شود. هزینه های شمی درمانی شامل  هزینه های مربوط به تزریق زیر جلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می باشد قابل پرداخت توسط مرکز اسناد پزشکی تامین اجتماعی است. کافی است مدارک تان را از طریق کارگزاری تامین اجتماعی برای بررسی اولیه توسط کارگزاری و ثانویه توسط دفتر اسناد پزشکی ارائه کنید.

هزینه های زیر نیز توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت است:

1.     جبران هزینه های تامین دارو

2.     جبران هزینه های تزریق

3.     جبران هزینه های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و

4.     جبران بخشی از هزینه های لوازم مصرفی در شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر