پرداخت هزینه شیمی درمانی توسط تامین اجتماعی

 

حسن علیزاده: با سلام و وقت بخیر! سوال در خصوص هزینه درمانی داشتم. مادرم در حال شیمی درمانی (سرطان ) شیمی درمانی در کیلینک سرطان پستان در خیابان نظری انجام می دهد. آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ای به این موضوع پرداخت می کند؟ لازم بذکر هست که پدرم بازنشسته هست و هزینه های سرطان زیاد ؟

پاسخ:سازمان از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان90 درصد هزینه درمانی را پرداخت می کند. البته اگر در مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات بگیرید هزینه ای زا شما گرفته نمی شود. هزینه های شمی درمانی شامل  هزینه های مربوط به تزریق زیر جلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می باشد قابل پرداخت توسط مرکز اسناد پزشکی تامین اجتماعی است. کافی است مدارک تان را از طریق کارگزاری تامین اجتماعی برای بررسی اولیه توسط کارگزاری و ثانویه توسط دفتر اسناد پزشکی ارائه کنید.

هزینه های زیر نیز توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت است:

1.     جبران هزینه های تامین دارو

2.     جبران هزینه های تزریق

3.     جبران هزینه های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و

4.     جبران بخشی از هزینه های لوازم مصرفی در شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر