پرداخت هزینه شیمی درمانی توسط تامین اجتماعی

 

حسن علیزاده: با سلام و وقت بخیر! سوال در خصوص هزینه درمانی داشتم. مادرم در حال شیمی درمانی (سرطان ) شیمی درمانی در کیلینک سرطان پستان در خیابان نظری انجام می دهد. آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ای به این موضوع پرداخت می کند؟ لازم بذکر هست که پدرم بازنشسته هست و هزینه های سرطان زیاد ؟

پاسخ:سازمان از سال ۱۳۹۳ برای کمک به جبران هزینه های پزشکی بیماران مبتلا به سرطان90 درصد هزینه درمانی را پرداخت می کند. البته اگر در مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات بگیرید هزینه ای زا شما گرفته نمی شود. هزینه های شمی درمانی شامل  هزینه های مربوط به تزریق زیر جلدی یا عضلانی، تجویز شیمی درمانی داخل وریدی یا شریانی، تجویز شیمی درمانی داخل ضایعه، تجویز شیمی درمانی به داخل حفره پلور یا پریتوئن، CNS و داخل نخاع و تزریق شیمی درمانی ساب آراکنویید یا داخل بطنی می باشد قابل پرداخت توسط مرکز اسناد پزشکی تامین اجتماعی است. کافی است مدارک تان را از طریق کارگزاری تامین اجتماعی برای بررسی اولیه توسط کارگزاری و ثانویه توسط دفتر اسناد پزشکی ارائه کنید.

هزینه های زیر نیز توسط تامین اجتماعی قابل پرداخت است:

1.     جبران هزینه های تامین دارو

2.     جبران هزینه های تزریق

3.     جبران هزینه های پاراکلینیک و تشخیصی از قبیل سونوگرافی، اسکن، ماموگرافی و

4.     جبران بخشی از هزینه های لوازم مصرفی در شیمی درمانی به صورت بستری موقت در بیمارستان و یا مراکز محدود دولتی و غیر دولتی

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/