فرمول محاسبه غرامت نقص عضو تامین اجتماعی

 

سعید: چنانچه کاهش قدرت کار فرد بیمه شده بر اثر حادثه ناشی از کار به میزان 10 تا 33 درصد کاهش یابد، فرد می‌تواند از غرامت نقص مقطوع استفاده کند که معمولا میزان آن از دو حالت قبلی کمتر خواهد بود. میزان این غرامت عبارت است از 36 برابر مستمری استحقاقی مقرر شده در ماده 72 این قانون ضرب در درصد از کار افتادگی. سلام! این قانون را از گوگل پیدا کردم .حالا طبق این قانون برای منی که در کمسیون پزشکی15 درصد ازکارافتادگی زدند.چقدر غرامت مقطوع تعلق میگیره؟

پاسخ: بستگی دارد که به عنوان حادثه ناشی از کار در کمیسیون شرمکت کرده باشید یا به عنوان بیماری. اگر به علت بیماری در کمیسیون شرکت کرده باشید چیزی به شما تعلق نمی گیرد. اما اگر به عنوان حادثه ناشی از کار شرکت کرده باشید بستگی به سنوات تان و حق بیمه پرداختی تان مستمری ازکارافتادگی تان محاسبه می شود و سپس 36 برابر می شود.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر