مقصر تصادف در سرعت بالا

 

محسن ابراهیمی: سلام! من در ساعت یک ظهر در جاده روستایی از سمت چپ جاده اقدام به دور زدن نمودم بطوریکه ماشینم از وسط رد شده و تقریبا بیشتر ماشینم در شانه خاکی سمت راست قرار گرفت. خودرو عبوری سمند بدلیل دستپاچه شدن و سرعت بسیار بالا از فاصله 50متری من اقدام به گذر از سمت راست و شانه خاکی راه نمود که بدلیل سرعت بالا درب راننده اش به گلگیر جلو سمت شاگرد من برخورد و پس از چرخیدن در فاصله 300متری من چپ کرده است.

ناگفته نماند محل تصادف منطقه روستایی و دارای علائم هشدار دهنده سرعت 30 تا و منطقه مسکونی است. افسر حاضر شده در صحنه بدلیل عدم رعایت در حق تقدم حین گردش مرا مقصر کرد. آیا با شکایت من احتمال تجدید نظر در رای می باشد. با تشکر از پاسخگویی شما؟

پاسخ: احتمال تجدید نظر هست. البته شما درصدی تقصیر دارید و به نظر من حداقل 50 درصد مقصرید. اما اگر آن منطقه تابلوی سرعت داشته است و ایشان سرعت بالا داشته است بین 25 تا 50 درصد می توانند مقصر باشند. حداقل می توانستند ترمز کنند. با این حال بدون داشتن کروکی دقیق نمی توان به دقت نظر داد.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.