انتقال سابقه بیمه بعد از بازخریدی

 

سیاوش صداقی: سلام و امیدوارم سلامت باشید! من 61 ساله هستم و 13 سال در وزارت دارایی استخدام رسمی بوده و بیمه هم پرداخت شده و فکر کنم بیمه بازنشستگی کشوری بودم و در سال حدود 1374 باز خرید شده و دیگر در هیچ جایی شاغل نبودم و بیمه هم پرداخت نکردم و حتی نمی دانم زمانیکه باز خرید شدم آیا کسورات بیمه هم به من مسترد شده است یا خیر و سوالم از شما این است که با توجه به اینکه 61 سالم هست به من حقوق بازنشستگی تعلق خواهد گرفت و در صورت تعلق چگونه با تشکر از جنابعالی؟

پاسخ: معمولا کسورات بیمه مسترد نمی گردد. اما اینکه به شما بازنشستگی تعلق بگیرد با این اطلاعات ناچیز قابل بیان نیست. خودتان اصلا پیگیری کرده اید که وضعیت استخدامی تان نهایتا چه شده است. شابد بهتر باشد چون بازخرید شده اید مابقی سابقه تان را به سازمان تامین اجتماعی منتقل کنید و مابه التفاوت را نیز پرداخت کنید تا بتوانید متناسب با سوابق تان بازنشستگی بگیرید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.