بازنشستگی زودهنگام بهیاران

 

علی: سلام! با ۲۵ سال سابقه در بیمارستان دولتی با سمت بهیار کارمند رسمی با پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای بازنشستگی اقدام کردم و از اداره کار رای مشاغل سخت و زیان آور گرفتم. زمانی که به شعبه واریز بیمه مراجعه کردم بعد از استعلام سوابق پرداخت بیمه متوجه شدم با عناوین شغلی مختلف برای اینجانب بیمه ردشده است بعنوان مثال کارمند، کارگر، پرستار و بهیار ! با توجه به مرتبط نبودن عناوین شغلی با حکم کارگزینی با بازنشستگی اینجانب موافقت نگردید. عنوان نمودند که رای دیوان باید داشته باشی و نکته دیگه اینکه کارمند رسمی هستی باید ۳۰سال خدمت کنی تا بتوانی بازنشسته بشی آیا راه حلی هست با ۲۵ سال بازنشسته بشوم. ممنون راهنمایی کنید؟

پاسخ:بابت عناوین شغلی تان باید از دیوان رای بگیرید. یعنی رای بگرید کلا در شغل بهیری مشغول به کار بوده اید. قطعا تامین اجتماعی حجزیمه حق بیمه را برای ارگان تان محاسبه می کند. بازنشستگی با 25 سال در ارگان های دولتی تائیدیه بالاترین مقام مسئول آن ارگان را هم می خواهد وگرنه نمی توانید بازنشسته شوید. برای این موضوع هم باید رای از دیوان عدالت اداری بگیرید. اگر در نوشتن دادخواست به دیوان عدالت اداری مشکل دارید ما می توانیم این کار را برایتان انجام دهیم.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/