مستمری ازکارافتادگی جزئی تامین اجتماعی

 

رضا: سلام آقای نصر! خدا قوت ! بنده در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی 64 درصد کار افتاده شدم و کار افتاده جزیی شدم و چون حادثه کار در سال 1397 بوده و چند ماه هم غرامت ایام بیماری دریافت کرده ام و الان پرونده من از کمیسیون تجدید نظر به شعبه فرستاده شده است.

1.     آیا کار افتادگی جزیی من بعد از ایام غرامت بیماری که در سال 97 بوده حساب می شود؟

2.     آیا این مبلغ کار افتادگی جزیی برای این 2سال (97 الی 99) از طریق شعبه بصورت یکجا واریز می شود؟ یا بصورت ماه به ماه؟

3.     همان طور که شما فرمودید درصد کار افتادگی طبق کتابچه است! پس چرا من در رای بدوی در کمیسیون داخلی 45 درصد گرفتم که بعد از اعتراض در تجدید نظر درصد کمیسیون داخلی از 45 درصد به 25 درصد کاهش یافت.مگر رای طبق کتابچه نیست؟ چطور درصد ها باهم فرق می کند؟به نظرم پزشکان سلیقه ای عمل می کنند و طبق کتابچه رای نمی دهند؟

4.     آیا بعد از گذشت 1سال و دوباره شرکت کردن در کمیسیون آیا رای بدوی قبلی ارجح است یا رای تجدید نظر و کلا روندش چگونه است؟ ببخشید سوالاتم طولانی شد! ممنون خسته نباشید؟

پاسخ:

1.     بله . حقوق آن از بعد از پایان استراحت پزشکی تائید شده تان محاسبه می گردد.

2.     معمولا در چند قسط واریز می شود.

3.     بسیاری از کدهای کتابچه رنج دارد و بین یک رنج مشخصی درصد تعیین می شود. می توانند حد پایین کد را بدهند و یا اینکه می توانند حد بالا را بدهند و این در اختیار کمیسیون پزشکی است.

4.     هیچکدام ارجح نیست . دوباره موضوع بررسی می شود.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر