سن بازنشستگی زنان در تامین اجتماعی

 

ملیحه ملکی: سلام! من آخر آذر ماه ۹۹ از کار استعفا دادم و تا اون زمان بیمه ام توسط شرکت پرداخت شده است. برای ادامه پرداخت قصد دارم قرارداد بیمه اختیاری ببندم. با توجه به اینکه چهارسال دیگه می توانم با ۲۰ سال سابقه، بازنشست بشم، چند سوال دارم:

1.     با توجه به نرخ بالای حق بیمه (حدود ۲ میلون تومان هر ماه)، آیا می توانم فعلا مشاغل آزاد رد کنم و دو سال دیگه، قرارداد بیمه اختیاری ببندم؟

2.      قانون ۲۰ سال بازنشستگی با ۴۲ سال سن تغییر نکرده و احتماش هست تغییر کنه؟

3.     شرایط بازنشستگی (محاسبه نرخ دستمزد) برای بیمه اختیاری مثل همون بیمه اجباری هست؟ در آخر اگر نکته ای خودتون میدونید که باید لحاظ کنم لطفا بفرمایید، چون نرخ حق بیمه خیلی بالاست و برای دو سال اخر اینطور که حساب کردم تقریبا ماهی ۴ میلیون باید پرداخت کنم، بنابراین نمی توانم ریسک کنم و باید همه جوانب رو در نظر بگیرم. سپاس فراوان

پاسخ:

1.     می توانید این کار را انجام دهید ولی در آن صورت حداقل حق بیمه از شما دریافت خواهد شد و اجازه دریافت حق بیمه بالاتر داده نخواهد شد.

2.     این قانون فعلا وجود دارد. اما توجه داشته باشید فقط باید در مشاغل مشمول کارگاه های قانون کار فعال باشید. یعنی با بیمه اختیاری و یا حرف و مشاغل آزاد نمی توانید در 42 سالگی بازنشست شوید و باید در 55 سالگی بازنشست شوید.

3.     غر از قانون 42 سالگی بقیه شرایط یکسان است. اگر الان حق بیمه حرف و مشاغل بریزید نرخ حق بیمه اختیاری تان ماهی 600 هزار تومان می شوید. ضمنا احتمالا حداقل بگیر می شوید چون 20 سال سابقه خواهید داشت. سر کار خودتان بازنشسته شوید بهتر است.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر