جریمه تاخیر در پرداخت حق بیمه را کارگر باید بدهد یا کارفرما؟

 

جلیلی: با سلام! بنده بایت 3 ماه کارکرد که کارفرما در سال83 رد نکرده است شکایت کردم. از شرکت تماس گرفتند گفتند شما مبلغ 7 درصد سهم بیمه را بده ما فرم ادعای سابقه می دهیم یک ماهه تو سابقه ات می آید. در گیر قانون اداره کار نشو. من سوال کردم اگه از راه دادگاه بروم هم باید این 7 درصد را بپردازم گفتند آره .

حالا که بعد 4 ماه از طریق سابقه نتبجه نگرفتم و همون داره کار به نفع من رای می دهد و زودتر از فرم ادعای سابقه هم نتیجه داده و گفتند شما نباید سهمی پرداخت می کردید. به شرکت مراجعه کردم می گویند ما 7 درصد را گرفتیم تا تو دادگاه تو شرکت نکنیم تا شما ببری. همین که بتوانی نتیجه بگیری کافی است و شما باید 7 درصد را می دادی و قاضی و بیمه هم که گفتند نیابد بدی غلط می کنند. می خواهم بدانم من راهی دارم بتوانم شکایت کنم بابت 7 درصد پولم یا نه! اینها با کلک ازم پول را گرفتند می گویند چرا باید شرکت به خاطر تو ضرر بده ؟

پاسخ: اگر حق بیمه در زمان خود پرداخت شود 7 درصد حقوق و دستمزد باید از کارگر کم شود و 23 درصد از کارفرما. اگر بعد از چند سال رای گرفته شود بیمه معمولا به ماخذ دوبرابر حداقل بیمه به نرخ روز محاسبه می کند. یعنی در حقیقت حق بیمه بیشتری می گیرد که به نوعی جریمه محسوب می شود. شما باید به نرخ حقوق سال 83 ، هفت درصد حق بیمه تان را بپردازید و مابقی با کارفرما است چون ایشان در آن زمان حق بیمه را پرداخت نکرده است.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر