آیا کار در چاپخانه جزء مشاغل سخت و زیان آور است؟

 

محمدرضا رشیدی: با سلام! اینجانب حدود 7 سال در یک چاپخانه بعنوان کارگر دستگاه چاپ ملخی که با حروف سربی و مرکب شیمیایی و بنزین سرو کار دارد مشغول بوده ام. خواستم بدانم که جزء مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود یا نه؟

پاسخ: جزء گروه ب مشاغل سخت و زیان آور نیست. می تواند جزئ گروه الف باشد یعنی اینکه باید درخواست تان را به اداره کار ارائه کنید تا در این مورد هیئت 5 نفره تفکیک مشاغل سخت و زیان آور اداره کار تصمیم گیری کنند. اگر رای مثبت داده شود بعد از پرداخت اضافه حق بیمه مربوطه می تواند جزء سابقه مشاغل سخت و زیان آور محاسبه شود.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.