مشکل در دریافت بیمه بیکاری

 

مسعود حلیمی صوفی: سلام! پس از تعطیلی محل کارم که هفت ماه آنجا کار کردم و شش ماه بیمه برایم ردشده است،  در مورخه ۵/۴ بعد از انتظار ۲۹ روز که شاید محل کارم را باز کنند و خبری نشده اداره کار جهت بیکاری اقدام که گفتم دادنامه بنویس و پس از آن رای هیئت تشخیص را ۱۰ روز پیش گرفتم برگشت به کار را مردود و کارفرما را مجبور به پرداخت حقوق و پس از آن کمیته بیمه بیکاری موافقتش را در سامانه اعلام و پرونده را تامین اجتماعی فرستادند.حالا تامین می گوید برج ۴ و چهار رو زهم در ۵ برایت بیمه رد نشده است. جواب درستی بهم ندادند چیه قانونی الان چیه؟ ممنون؟

پاسخ: حتی اگر با رای اداره کار به بیمه تامین اجتماعی معرفی شده باشید باید حداقل 6 ماه حق بیمه داشته باشید. اگر تامین اجتماعی در این زمینه راست گفته باشد و سابقه تان را هم در سایت دیده اید و همین را نشان دهد حق با تامین اجتماعی است و شما باید ابتدا سابقه تان را درست کنید. اگر در آن زمان مشغول به کار بوده اید باید مجددا به اداره کار در هیات تشخیص یا در هیئت حل اختلاف اعتراض کنید و درخواست پرداخت حق بیمه در این دوره زمان را بکنید. بعد از حل مشکل سابقه و پرداخت حق بیمه توسط کارفرما با جریمه شما می توانید بیمه بیکاری بگیرید. اگر مهلت اعتراض تان به رای هیات تشخیص باقی مانده است به همین رای اعتراض کنید و مجددا درخواست پرداخت سابقه بیمه تان کنید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.