مشکل در دریافت بیمه بیکاری

 

مسعود حلیمی صوفی: سلام! پس از تعطیلی محل کارم که هفت ماه آنجا کار کردم و شش ماه بیمه برایم ردشده است،  در مورخه ۵/۴ بعد از انتظار ۲۹ روز که شاید محل کارم را باز کنند و خبری نشده اداره کار جهت بیکاری اقدام که گفتم دادنامه بنویس و پس از آن رای هیئت تشخیص را ۱۰ روز پیش گرفتم برگشت به کار را مردود و کارفرما را مجبور به پرداخت حقوق و پس از آن کمیته بیمه بیکاری موافقتش را در سامانه اعلام و پرونده را تامین اجتماعی فرستادند.حالا تامین می گوید برج ۴ و چهار رو زهم در ۵ برایت بیمه رد نشده است. جواب درستی بهم ندادند چیه قانونی الان چیه؟ ممنون؟

پاسخ: حتی اگر با رای اداره کار به بیمه تامین اجتماعی معرفی شده باشید باید حداقل 6 ماه حق بیمه داشته باشید. اگر تامین اجتماعی در این زمینه راست گفته باشد و سابقه تان را هم در سایت دیده اید و همین را نشان دهد حق با تامین اجتماعی است و شما باید ابتدا سابقه تان را درست کنید. اگر در آن زمان مشغول به کار بوده اید باید مجددا به اداره کار در هیات تشخیص یا در هیئت حل اختلاف اعتراض کنید و درخواست پرداخت حق بیمه در این دوره زمان را بکنید. بعد از حل مشکل سابقه و پرداخت حق بیمه توسط کارفرما با جریمه شما می توانید بیمه بیکاری بگیرید. اگر مهلت اعتراض تان به رای هیات تشخیص باقی مانده است به همین رای اعتراض کنید و مجددا درخواست پرداخت سابقه بیمه تان کنید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر