شکایت از کارفرما

 

رضا: سلام! بنده تو یک رستورانی کار می کنم که امسال ۵ سالم تمام می شود و تو این ۵ سال بیمه نشدم. هیچ سنواتی یا پاداشی یا حق بن به من ندادند و تو این ۵ سال شاید ۲سالشو بهم عیدی دادند که پایه حقوقم ۲۵۰۰ بوده که ۱۲۰۰ بهم دادند. وقتی که شروع به کار می خواستم بکنم ازمن ۲۰ میلیون سفته گرفتند. مرخصی دو و نیم روز رو هم بهم ندادند.

بدون قرارداد هم هستم! بنده از استان گلستان هستم و در حال حاضر در تهران هستم و اتباع هستم. مادرم ایرانی و پدرم اتباع هسش! چند سالی هم کارت کار دارم و بدلیل اینکه کارفرمای من برای من کارت کار نگرفته بود یعنی باید ایشون امضا می کرد که من برای این آقا کار می کنم امضا نکرده و من هم مجبور شدم که کارت کار ساختمانی برایم رد بشود و دامادمان که خودش کارگر هست امضاکرده است.

حالا من از کارفرمایم می توانم شکایت کنم یا نه؟حالا با این حال هم سفته ازم گرفته برای تهدید کار! کارفرمایم سفته را می تونه اجرا بگذاره یانه؟ و چقدر زمان میبره من به حقم برسم و امکانش هست من تمام حقم را بگیرم یا خیر؟

و اگر وکیل بگیرم برای روند کار بهتر هست یا خیر؟ ممنون ازلطفتون که وقتتون رو میزارین. من کارت عابربانک نداشتم یک سال آخر گرفتم یعنی امسال سال های دیگه به کارت مادرم حقوقم را می ریختند و شاهد هم دارم؟

پاسخ: بله می توانید شکایت کنید. سفته را به سادگی نمی تواند به اجرا بگذارد. باید دفاعیه خوبی بنویسید. بهتر است یک کارشناس برایتان دفاعیه تان را رد سایت اداره کار بنویسد. اگر بخواهید ما می توانیم این کار را برایتان انجام دهیم.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/