شکایت از کارفرما

 

رضا: سلام! بنده تو یک رستورانی کار می کنم که امسال ۵ سالم تمام می شود و تو این ۵ سال بیمه نشدم. هیچ سنواتی یا پاداشی یا حق بن به من ندادند و تو این ۵ سال شاید ۲سالشو بهم عیدی دادند که پایه حقوقم ۲۵۰۰ بوده که ۱۲۰۰ بهم دادند. وقتی که شروع به کار می خواستم بکنم ازمن ۲۰ میلیون سفته گرفتند. مرخصی دو و نیم روز رو هم بهم ندادند.

بدون قرارداد هم هستم! بنده از استان گلستان هستم و در حال حاضر در تهران هستم و اتباع هستم. مادرم ایرانی و پدرم اتباع هسش! چند سالی هم کارت کار دارم و بدلیل اینکه کارفرمای من برای من کارت کار نگرفته بود یعنی باید ایشون امضا می کرد که من برای این آقا کار می کنم امضا نکرده و من هم مجبور شدم که کارت کار ساختمانی برایم رد بشود و دامادمان که خودش کارگر هست امضاکرده است.

حالا من از کارفرمایم می توانم شکایت کنم یا نه؟حالا با این حال هم سفته ازم گرفته برای تهدید کار! کارفرمایم سفته را می تونه اجرا بگذاره یانه؟ و چقدر زمان میبره من به حقم برسم و امکانش هست من تمام حقم را بگیرم یا خیر؟

و اگر وکیل بگیرم برای روند کار بهتر هست یا خیر؟ ممنون ازلطفتون که وقتتون رو میزارین. من کارت عابربانک نداشتم یک سال آخر گرفتم یعنی امسال سال های دیگه به کارت مادرم حقوقم را می ریختند و شاهد هم دارم؟

پاسخ: بله می توانید شکایت کنید. سفته را به سادگی نمی تواند به اجرا بگذارد. باید دفاعیه خوبی بنویسید. بهتر است یک کارشناس برایتان دفاعیه تان را رد سایت اداره کار بنویسد. اگر بخواهید ما می توانیم این کار را برایتان انجام دهیم.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر