عدم توانایی پرداخت دیه

 

علیرضا : سلام خسته نباشید.بنده پرونده ای داشتم که قاضی حکم قطعی و نهایی صادر کرده در تاریخ ۹۹/۹/۱ و متهمین محکوم به پرداخت دیه شدند. پرونده به اجرای احکام فرستاده شد ولی متهمین درخواست اعسار زدند و پرونده دوباره از اجرای احکام به شعبه برگشته تا قاضی به اعسار رسیدگی کند .

الان که آخرای سال ۹۹ می باشد اگه رسیدگی به پرونده طول بکشد و به سال آینده کشیده شود آیا دیه بنده با دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه می شود یا ۱۳۹۹ چون حکم قطعی و نهایی در سال ۱۳۹۹ می باشد؟؟ چگونه اعسار متهمین را رد کنم؟ چگونه ثابت کنم که متهمین موجودی حسابهای خود را تبدیل به ارز و سکه کرده اند و خودروهای خود را بنام کسی دیگر زده اند؟ ممنون از پاسخگویی شما؟

پاسخ:

1.     اگر پرداخت دیه به سال 1400 بیفتد دیه به نرخ جدید یعنی سال 1400 محاسبه می شود.

2.     تشخیص اعسار مقصر با قاضی است . شما اگر مدارکی دارید باید به قاضی ارائه کنید. بابت انچه گفته اید ارائه مدارک مکتوب کار سختی است و شما به موارد مکتوب نیاز دارید ولی با این حال به قاضی بگوئید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر