امتیازات در طرح طبقه بندی مشاغل

 

علی: لطفاً در صورت امکان به سوالات بنده پاسخی بدهید؟

1.     مرخصی در تمامی مشاغل سخت و زیان آور به صورت 5 هفته در سال می باشد یا اینکه بعضی از مشاغل فرق دارند ؟

2.      اگر بعد از مرحله تقاضای بازنشستگی و صدور فیش بابت پرداخت 8 درصد مشاغل سخت و زیان آور ، کارفرما طی مدتی بعد نسبت به پرداخت آن اقدام نماید ، خللی در وضعیت و روند بازنشستگی بر اساس سخت و زیان آور حاصل می شود ؟

3.      کارگاه های دارای طبقه بندی مشاغل ، بایستی هر 4 سال به 4 سال نسبت به تغییر و افزایش ضرایب حقوقی پرسنل خود در شرکت اقدام نمایند . آیا در راستای عدم انجام آن می توان به مراجع قانونی متوسل شده و تقاضای بررسی و دریافت آن را داشت ؟

4.     اگر بعد از بازنشستگی این ضرایب در محل کار قبلی رخ دهد ، کارگر می تواند نسبت به دریافت و تغییر حقوقش اقدام نمایند ؟ و اینکه عدم انجام این تغییر و افزایش در حیطه اختیارات شخص مدیر عامل می باشد ؟ باتشکر؟

پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:

1.     نه فرقی ندارند. 5 هفته در سال همگی مرخصی دارند.

2.     تا وقتی کامل پرداخت نکنند شما نمی توانید بازنشسته شوید و اصلا فرآیند بازنشستگی شما شروع نمی شود.

3.     بله ! می توانید به اداره کار شکایت کنید . قسمت طبقه بند شماغل کارکنان. البته متاسفانه در این زمینه ضمانت های اجرای لازم دیده نشده است.

4.     بله می تواند اقدام نماید. تغییر و افزایش ضرایب براساس اصول طبقه بندی مشاغل است که یکی از آنها امتیازات شخص مدیرعامل است.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر