شکایت از کارفرما برای دریافت دیه

 

محمدرضا: سلام خسته نباشید! من توی شرکت مشغول بکارم. بدلیل فشار کار زیاد که بهمون آوردند دچار دیسک کمر شدم. مهره L5S1 بعد از چند روز که استعلاجی بودم رفتم نامه بازگشت بکار گرفتم که توی اون نامه دکترای معتمد بیمه دیسک و استراحت را تایید کردند. وقتی برگشتم منو به جای دیگه منتقل کردند ولی بخاطر تضامینی که خواستند نشد که تو اون قسمت مشغول بشوم! بعد بهم گفتند برای اینکه برگردی سرکار قبلیت باید نامه بزنیم ولی الان می گویند برام غیبت زدند؟!

من بدلیل درد کمرم حتی نشستن برایم سخت شده است. دکتر هم نامه داده که از کار سنگین معافم. سال پیش هم لیفتراک به پام خورد و امسال هم قبل از این موضوع شهریور ماه در اثر همین فشارها تاندون پایم کشیده شد و تو گچ بود. می خواستم بدونم

آیا میتونم از شرکت شکایت کنم و دیه شامل حالم میشه ؟ و اگر شکایت کنم ایا شرکت میتونه از چک ضمانتی که بهشون دادم سو استفاده کنن ممنون میشم راهنمایی کنید؟

پاسخ: بله! می توانید شکایت کنید. اما شما گزارش حادثه ناشی از کار می خواهید که بازرس اداره کار تائید کرده باشد وگرنه به جایی نمی رسید. بابت بیماری ناشی از کار دیه تعلق نمی گیرد و باید حادثه باشد. نمی توانند از چک ضمانتی سوء استفاده کنند زیرا به حکم قاضی نیاز دارد و بعید است به نتیجه برسند.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر