شکایت از کارفرما برای دریافت دیه

 

محمدرضا: سلام خسته نباشید! من توی شرکت مشغول بکارم. بدلیل فشار کار زیاد که بهمون آوردند دچار دیسک کمر شدم. مهره L5S1 بعد از چند روز که استعلاجی بودم رفتم نامه بازگشت بکار گرفتم که توی اون نامه دکترای معتمد بیمه دیسک و استراحت را تایید کردند. وقتی برگشتم منو به جای دیگه منتقل کردند ولی بخاطر تضامینی که خواستند نشد که تو اون قسمت مشغول بشوم! بعد بهم گفتند برای اینکه برگردی سرکار قبلیت باید نامه بزنیم ولی الان می گویند برام غیبت زدند؟!

من بدلیل درد کمرم حتی نشستن برایم سخت شده است. دکتر هم نامه داده که از کار سنگین معافم. سال پیش هم لیفتراک به پام خورد و امسال هم قبل از این موضوع شهریور ماه در اثر همین فشارها تاندون پایم کشیده شد و تو گچ بود. می خواستم بدونم

آیا میتونم از شرکت شکایت کنم و دیه شامل حالم میشه ؟ و اگر شکایت کنم ایا شرکت میتونه از چک ضمانتی که بهشون دادم سو استفاده کنن ممنون میشم راهنمایی کنید؟

پاسخ: بله! می توانید شکایت کنید. اما شما گزارش حادثه ناشی از کار می خواهید که بازرس اداره کار تائید کرده باشد وگرنه به جایی نمی رسید. بابت بیماری ناشی از کار دیه تعلق نمی گیرد و باید حادثه باشد. نمی توانند از چک ضمانتی سوء استفاده کنند زیرا به حکم قاضی نیاز دارد و بعید است به نتیجه برسند.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر