شکایت از کارفرما برای دریافت دیه

 

محمدرضا: سلام خسته نباشید! من توی شرکت مشغول بکارم. بدلیل فشار کار زیاد که بهمون آوردند دچار دیسک کمر شدم. مهره L5S1 بعد از چند روز که استعلاجی بودم رفتم نامه بازگشت بکار گرفتم که توی اون نامه دکترای معتمد بیمه دیسک و استراحت را تایید کردند. وقتی برگشتم منو به جای دیگه منتقل کردند ولی بخاطر تضامینی که خواستند نشد که تو اون قسمت مشغول بشوم! بعد بهم گفتند برای اینکه برگردی سرکار قبلیت باید نامه بزنیم ولی الان می گویند برام غیبت زدند؟!

من بدلیل درد کمرم حتی نشستن برایم سخت شده است. دکتر هم نامه داده که از کار سنگین معافم. سال پیش هم لیفتراک به پام خورد و امسال هم قبل از این موضوع شهریور ماه در اثر همین فشارها تاندون پایم کشیده شد و تو گچ بود. می خواستم بدونم

آیا میتونم از شرکت شکایت کنم و دیه شامل حالم میشه ؟ و اگر شکایت کنم ایا شرکت میتونه از چک ضمانتی که بهشون دادم سو استفاده کنن ممنون میشم راهنمایی کنید؟

پاسخ: بله! می توانید شکایت کنید. اما شما گزارش حادثه ناشی از کار می خواهید که بازرس اداره کار تائید کرده باشد وگرنه به جایی نمی رسید. بابت بیماری ناشی از کار دیه تعلق نمی گیرد و باید حادثه باشد. نمی توانند از چک ضمانتی سوء استفاده کنند زیرا به حکم قاضی نیاز دارد و بعید است به نتیجه برسند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر