میزان مرخصی در مشاغل سخت و زیان آور

 

لطفاً در صورت امکان به سوالات بنده پاسخی بدهید :

1.     مرخصی در تمامی مشاغل سخت و زیان آور به صورت 5 هفته در سال می باشد یا اینکه بعضی از مشاغل فرق دارند ؟

2.     اگر بعد از مرحله تقاضای بازنشستگی و صدور فیش بابت پرداخت 8 درصد مشاغل سخت و زیان آور ، کارفرما طی مدتی بعد نسبت به پرداخت آن اقدام نماید ، خللی در وضعیت و روند بازنشستگی بر اساس سخت و زیان آور حاصل می شود ؟

3.     کارگاه های دارای طبقه بندی مشاغل ، بایستی هر 4 سال به 4 سال نسبت به تغییر و افزایش ضرایب حقوقی پرسنل خود در شرکت اقدام نمایند . آیا در راستای عدم انجام آن می توان به مراجع قانونی متوسل شده و تقاضای بررسی و دریافت آن را داشت ؟

4.     اگر بعد از بازنشستگی این ضرایب در محل کار قبلی رخ دهد ، کارگر می تواند نسبت به دریافت و تغییر حقوقش اقدام نمایند ؟

و اینکه عدم انجام این تغییر و افزایش در حیطه اختیارات شخص مدیر عامل می باشد ؟ باتشکر

 

پاسخ: پاسخ به سوالات زیر به شرح زیر است:

1.     نه فرقی ندارند. 5 هفته در سال می باشند.

2.     تا وقتی پرداخت نشود سابقه سخت و زیان آور شما محاسبه نمی شود.

3.     بله ! می توان شکایت کرد. البته به راحتی در این زمینه نمی توان رای گرفت.

4.     می توانید درخواست حکم اصلاحی در محل کار و حکم اصلاحی بازنشستگی به تامین اجتماعی بدهید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر