اعتراض به تعیین درصد حادثه در نانوایی

 

سلام! ببخشید مزاحم اوقات شریف می شوم. بنده تو نانوایی شاطری می کردم که تنور شمعکش مستقیم بود و قبل شمعک فلکه نذاشته بودند که هم وردست و هم بنده هر روز به ایشان می گفتیم که آن را درس کند و کارفرما هی فردا فردا می کرد که باعث شد یک روز طی روشن کردن تنور منفجر و بنده باعث سوختگی درجه یک و دو شوم و کارشناس اداره کار مقصر ۷۰ کارفرما ۳۰ بنده را نوشته اند.

به نظر شما کارشناس چرا بنده را هم مقصر این کار نوشته اند در حالی که مغازه تهویه هم نداشت  و منظور از درصد نوشتن چیست و در دادگاه باعث کم شدن دیه می شود یا نه؟

پاسخ: درصد نوشتن توسط کارشناس اداره کار یا دادگستری باعث کم شدن دیه می شود. طبق این رای هر مقدار دیه توسط پزشکی قانونی و دادگاه مشخص شود 70 درصد آن باید توسط کارفرما پرداخت گردد. نمی دانم چرا کارشناس شما را هم مقصر تشخیص داده است . شاید باید بوی گاز را قبل از روشن کردن می فهمیدید یا هر دلیل دیگر؟!

 

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/