محاسبه سرعت خودرو بر حسب خط ترمز

 

سلام خسته نباشید! بنده در آزاد راه در حال رفتن مسیر مستقیم بودم. سر یه سه راهی که هیچ گونه تابلویی راهنمایی وجود نداشت یک خودروی پارس از باند کند رو به صورت لحظه ای اقدام به گردش به چپ کرد و می خواست که به طرف سه راهی خارج بشه! ماشین من به قسمت پهلویی سمت راننده برخود کرده که طبق ماده ۱۵۲ خودش کامل مقصر هست چون گردش به چپ داشته است .

حال افسر راهنمایی ۵۰ ۵۰ اعلام کردند بخاطر داشتن ۲۲ متر خط ترمز  و به این دلیل که سرعت بنده زیاده بوده! طبق ماده ۱۲۹ باید در ورودی تقاطع ها از سرعت کاسته بشود . حالا می خواستم بدانم آیا نبودن هیچ گونه تابلویی سرعت و تقاطع و تاثیر دارد روی مقصر نبودن من و اینکه فرمول خط ترمز چیست و با چه فرمولی خط ترمز را محاسبه می کنند که سرعت ماشین بدست بیاید. من که ۲۲ متر خط ترمز داشتم و ماشینم ۴۰۵ بوده سرعت چند بدست می آید! اگه برایم محاسبه کنید و فرمول را بفرمایید متشکر می شوم؟

پاسخ: اگر سرعت تان بیش از حد ممکن باشد می توان گفت درست بوده است. البته بستگی به سرعت تان داشته است. بعضی افسرها کلا کسی که انحراف داشته است را مقصر می کنند. فرمول خط ترمز را بر حسب شتاب ماشین و سرعت اولیه در نظر می گیرند: X=1/2 * at^2 + v0*t

اعتراض کنید احتمال تغییر رای هست.

 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر