دیه از دست دادن بویایی به طور کامل

 

حسین: عرض سلام و خسته نباشید! دوماه پیش با موتور تصادف کردم. هر دو راکب موتور سوار بدون بیمه و گواهینامه هستیم ولی من مقصر شناخته شدم. برای راکب دیگر 6ماه طول درمان تشخیص داده شده و ایشان اظهار می کنند که حس بویایی را بر اثر تصادف از دست داده است. سوال بنده این است آیا می شود تشخیص داد صحت این ادعا را و آیا طول درمان در گرفتن خسارت بیشتر موثر است و دیه از دست دادن حس بویایی چه مقدار می باشد.با تشکر از صبر و حوصله شما عزیزان؟

پاسخ: تشخیص از دست دادن حس بویایی بعد از دوران طول درمان با پزشکی قانونی است. طول درمان در میزان دیه موثر نیست. دیه از دست دادن بویایی به طور کامل یک دیه کامل است معادل 480 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1400. البته معمولا در اینگونه موارد ارش در نظر گرفته می شود.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/