آیا کار با کامپیوتر جزء مشاغل سخت و زیان آور است؟

 

اکرم: سلام وقت شما بخیر! من دو تا سوال دارم در مورد بیمه خودم و همسرم:

1.     اول اینکه همسر من نقشه بردار هستند و الان حدود ۱۷ سال سابقه کار دارند ولی اوایل براشون توی بیمه عنوان نقشه بردار نمی‌خورد. آخه می‌خواهند چند سال دیگه اقدام کنند برای سختی کار. میشه بفرمایید چطور میشه این مشکل رو حل کرد و لیست های قبلی رو اصلاح کرد؟

2.     دوم اینکه من خودم ۸ سال سابقه بیمه دارم و دیگه نمی‌خواهم شاغل باشم. میشه بیمه زنان شاغل رو انتخاب کنم؟ با فرض اینکه مبلغی معادل با همین مبلغ قانون کار رو برای بیمه ام واریز کنم آیا بازنشستگیم مثل بقیه هست که از سمت کارفرما بیمه شدند؟ و آیا کار با کامپیوتر جزء مشاغل سخت هست؟

پاسخ:

1.     ابتدا باید رای اداره کار بگیرند برای سختی کارشان در آن محل کار. چون نقشه برداری جزء مشاغلی نیست که همواره سختی کار داشته باشد و باید اداره کار رای دهد. معمولا هم رای مثبت نمی دهد! لیست بیمه بعد از 6 ماه قطعی می شود بنابراین تنها راه شما که گرفتن رای سختی کار از اداره کار و ارائه به تامین اجتماعی است. آنها چون در لیست بیمه عنوان شغلی دیگری دارد قبول نمی کنند و تنها راه و راه نهایی شکایت به دوان عدالت اداری است.

2.     ما چیزی به نامه بیمه زنان شاغل نداریم. بیمه زنان خانه دار است که نوع بیمه خویش فرما است و کارفرما ندارد.کار با کامپیوتر هم به هیچ وجه جزء مشاغل سخت و زیان آور نیست.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/